Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

5 błędów, przez które twoje CV trafi do kosza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
5 błędów, przez które twoje CV trafi do kosza

Zastanawiasz się, dlaczego telefon nie dzwoni i nie otrzymujesz zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną, mimo że codziennie wysyłasz CV w odpowiedzi na interesujące cię oferty? Musisz wiedzieć, że problemem mogą być błędy znajdujące się w twoim CV.

5 błędów, przez które twoje CV trafi do kosza

Z pewnością doskonale to znasz – poszukiwanie pracy jest żmudne, wiąże się z koniecznością nieustannego przeglądania portali z ogłoszeniami i przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Niestety, jeżeli zapomnisz o tym, aby najpierw sporządzić szkic CV, to bardzo możliwe, że rozsyłany dokument nie zainteresuje potencjalnych pracodawców.

Chcesz szybko znaleźć zatrudnienie? W takim razie sprawdź, czy przygotowując CV, nie popełniłeś niższych błędów. Prezentujemy pięć najpoważniejszych, które mogą przekreślić twoje marzenia o pracy w wybranych firmach.

  • 1) Selfie lub zdjęcie z imprezy

Dziś załączanie zdjęcia do CV czy listu motywacyjnego uchodzi za coś zupełnie normalnego. Musisz jednak wiedzieć, że selfie czy zdjęcie nawet z rodzinnej imprezy to nie najlepszy wybór. Chcesz zaprezentować się jako specjalista w danej branży i zostać potraktowany poważnie? Zamiast zatem dodawać mało profesjonalne zdjęcie, postaw na oficjalne.

Aplikujesz na stanowisko do banku, instytucji finansowej lub biura nieruchomości? Wszędzie tam, gdzie będziesz miał kontakt z klientami, wygląd jest ważny. Może warto zainwestować i udać się na sesję do fotografa? Wówczas otrzymasz profesjonalne zdjęcie, które z powodzeniem będziesz mógł dołączyć do CV.

5 błędów, przez które twoje CV trafi do kosza

 

Selfie wstaw na Instagram, natomiast do CV zadbaj o profesjonalną fotografię. Czytaj także: Zdjęcie do CV – 4 rady jak je dobrać i czego unikać.

  • 2) Misz-masz, czyli niepoprawny format pliku

Musisz wiedzieć, że nie we wszystkich firmach przesłane aplikacje są wstępnie selekcjonowane przez rekruterów. Zdarza się, że w pierwszej kolejności są one skanowane przez specjalne programy, których zadanie sprowadza się do wyłapania słów kluczowych – najistotniejszych z punktu widzenia pracodawcy. Niestety, zapisanie np. CV w formacie .doc lub .png sprawi, że twoja praca faktycznie pójdzie na marne.

Gdy zapiszesz dokument w formacie .doc, musisz się być przygotowany na to, że informacje poprzesuwają się. Efekt? CV będzie nieczytelne. Zapisanie go w formacie .png również nie jest optymalne – wówczas bowiem specjalne aplikacje przeszukujące dokumenty w poszukiwaniu słów kluczowych uznają CV za obraz. Pamiętaj – zapisując dokumenty aplikacyjne, zawsze rób to w formacie .jpg.

  • 3) Literówki i kiepska oprawa graficzna

Między treścią a grafiką powinien zostać zachowany umiar. To bardzo ważne. Zapomnij o magicznej jednej stronie – jeżeli masz bogate doświadczenie zawodowe, przedstaw się na dwóch stronach A4. Pamiętaj przy tym, aby z przygotowanego dokumentu wyeliminować wszelkie literówki. Dobrze też zrobisz, jeżeli zainwestujesz w profesjonalną oprawę graficzną swojego CV. Nie będzie cię to dużo kosztować, a możesz jedynie zyskać – twoja aplikacja zostanie dostrzeżona.

5 błędów, przez które twoje CV trafi do kosza

 

Przekonaj się o sile kolorów i układu – skorzystaj z pomocy grafika i sprawdź, czy odzew na wysłane dokumenty nie będzie większy niż dotychczas.

  • 4) Do wszystkich firm to samo CV

Nie każda firma przeprowadza rekrutację we własnym zakresie – wiele korzysta z pomocy specjalistów, specjalnych agencji zatrudnienia. Może się zatem zdarzyć, że rekruter faktycznie spotka się z twoim CV kilkakrotnie. Nie łudź się – jeżeli za każdym razem wyślesz takie samo, to zainteresowanie twoją osobą będzie niewielkie. Jeżeli wysyłasz CV to firm działających z tej samej branży, to naturalnie trudno będzie inaczej napisać o swoim doświadczeniu lub wykształceniu, ale powinieneś spróbować. Pamiętaj, że pracodawcy mają różne potrzeby, a twoim zadaniem jest uwypuklić informacje, które mogą zainteresować poszczególnych. Jeżeli to zrobisz, dokumenty będą się między sobą różnić – wyjaśnia specjalista portalu praca-katowice.info.

 

  • 5) Brak klauzuli lub błędne wpisanie klauzuli

W każdym ogłoszeniu o pracę znajdziesz informację o konieczność zamieszczenia w wysyłanych do firmy dokumentach klauzuli o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych. Jeżeli zapomnisz o tej „drobnostce”, to faktycznie twoja kandydatura nie będzie mogła być brana pod uwagę w procesie rekrutacji.

Wielu przedsiębiorców modyfikuje klauzulę w taki sposób, aby wskazać w niej nazwę swojej firmy. Jeżeli skopiowałeś klauzulę z ogłoszenia, to musisz wykazać się ostrożnością. Może się zdarzyć, że na każde interesujące cię ogłoszenie będziesz rozsyłał CV z klauzulą, w treści której znajdzie się nazwa konkretnej firmy. Wówczas również wysłana przez ciebie wiadomość w raz załącznikami trafi do zakładki „spam” lub „kosz”.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x