Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Akcesoria do zlewozmywaków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Akcesoria do zlewozmywaków

W każdej kuchni znajduje się zlew. Nieważne, czy duży, czy też mały, zawsze potrzebne są elementy dodatkowe, które usprawnia pracę w kuchni. Akcesoria te nie są częściami armatury a jedynie oddzielnymi drobnymi elementami. Niektóre elementy tego typu można zakupić w komplecie ze zlewozmywakiem.

 

W każdej kuchni znajduje się zlew. Nieważne, czy duży, czy też mały, zawsze potrzebne są elementy dodatkowe, które usprawnia pracę w kuchni. Akcesoria te nie są częściami armatury a jedynie oddzielnymi drobnymi elementami. Niektóre elementy tego typu można zakupić w komplecie ze zlewozmywakiem.

„Nowoczesny zlewozmywak to nie tylko miejsce do zmywania naczyń. Może być on również blatem roboczym, na którym wykonamy prace kuchenne. Najczęściej tego typu przestrzenie wykorzystywane są do krojenia produktów spożywczych, osuszania ich, przechowywania lub mycia.” Artur W., sklep zlewozmywak24.pl. Zlewozmywak, który jest dobrany do potrzeb osoby, z niego korzystającej sprawia, że prace kuchenne przestają kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. Dodatkowo cała gama akcesoriów sprawi, że praca ta stanie się nie tylko przyjemna, ale też szybka.

Deski do krojenia

Są najczęściej używanymi akcesoriami w kuchni. Mogą być wykonane ze szkła, drewna lub z plastiku. Te wykonane z drewna, przeważnie bukowego, są najtrwalsze i dostępne w przystępnych cenach. Z kolei szklane deski występują w wersji czarnej lub przezroczystej. Są o wiele droższe niż deski plastikowe lub drewniane. Deski takie nakłada się na komorę. Ich wadą jest to, że muszą być kupione u tego samego producenta co zlewozmywak. Wówczas będą pasowały do niego kształtem. Takie dopasowanie uniemożliwi przesuwanie się deski i tym samym ułatwi pracę. Tego typu akcesoria cechują się łatwością zarówno w nakładaniu, jak i zdejmowaniu.

Kosze metalowe

Stosowane w celu odsączania umytych produktów. Mogą być wykonane z metalu lub z plastiku. Kształtem muszą współgrać ze zlewozmywakiem. Kosz możemy umieścić w komorze głównej lub bocznej (mniejszej). Kosze są równie popularnymi produktami, jak deski. Głównie z uwagi na to, że wszystkie produkty spożywcze, których używamy do przygotowania posiłku, musimy wcześniej umyć. Deski o wiele lepiej sprawdzają się w tym zakresie niż zwykłe sitka, czy też durszlaki, ponieważ produkt podczas ociekania nie ma z niczym kontaktu i niczego nie dotyka.

Dozowniki do płynu

Urządzenie to umieszcza się na blacie obok zlewu lub na jego brzegu w zależności od dostępnego miejsca. Jego zainstalowanie wymaga wycięcia odpowiedniej wielkości otworu w blacie, w którym umieszcza się pojemnik. Dostępne są również dozowniki podobne do tych na mydło w płynie, czyli wolnostojące. Ten drugi rodzaj nie wymaga idealnego dopasowywania do otworu ani do zlewozmywaka. Dozowniki te mogą występować zarówno jako samodzielne elementy lub jako zestaw wraz z pojemnikiem na zmywak. Wykorzystywane są w celu odpowiedniego dawkowania płynu oraz nadania estetycznego wyglądu miejscu, w którym znajduje się zlewozmywak. Dozowniki, w których przetrzymujemy płyn do mycia naczyń, idealnie komponują się ze stalowymi zlewozmywakami. Pojemniki na płyn przydają się najbardziej, gdy kupujemy go w dużych butlach, których częste używanie jest niewygodne. Większe pojemności są bardziej opłacalne, aby jednak ciągłe podnoszenie płynu nie stało się uciążliwe, warto zainwestować w specjalny pojemnik.

Korki automatyczne

Produkt ten składa się z kilku elementów – pokrętła, gwintu, uszczelek, grzybka oraz w niektórych przypadkach dźwigni. Urządzenie to pozwala na proste zamknięcie lub otwarcie odpływu zlewu. Dokonać tego można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest manualne przekręcanie korka, drugim użycie do tego dźwigni. Dźwignia wymaga zamontowania. Najlepiej umiejscowić ją w pobliżu baterii, tak, aby nie przeszkadzała w codziennych czynnościach. W porównaniu do zwykłego korka, ten automatyczny jest zamontowany na stałe i nie ma możliwości, aby się zgubił. Dodatkowo jest bardziej wytrzymały i nie traci swych właściwości nawet pomimo częstego użytkowania.

Przed każdym zakupem warto sprawdzić wymiary zlewozmywaka. Idealne dopasowanie dodatków jest bardzo ważne. Nie warto również kupować ich zbyt dużej ilości. Skupmy się na dwóch dla nas najważniejszych. Te podstawowe są najczęściej używanymi, jednak nie oznacza to, że będą idealne dla każdego. Na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania kuchenne, na które również warto zwrócić uwagę.

 

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x