Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja długiej i wąskiej kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Pięknie zaaranżowane wnętrza na katalogowych zdjęciach potrafią zachwycić każdego. Jednak, kiedy sami chcemy wymyślić coś niepowtarzalnego, okazuje się że nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Problem nie pojawia się nawet wtedy gdy wybieramy meble czy dodatki, po prostu wchodzimy do pomieszczenie i nie wiemy gdzie i co powinno stać. Przykładem takim są wąskie kuchnie. Nie jednemu wydaje się, że nie da się urządzić takiego pomieszczenia tak, by było ładne i funkcjonalne. Kilka prostych zasad, pomoże nam wybrnąć z tego problemu, i w nowoczesny sposób urządzić wąską i długą kuchnię.

Przede wszystkim, ustal na której ścianie będą znajdować się szafki. Kolejnym krokiem będzie wypisanie sprzętów jakie mają się w kuchni znaleźć oraz jak duży kawałek blatu potrzebny ci będzie do przygotowywania posiłków. Meble, które są aktualnie w sprzedaży, w fantastyczny sposób mogą wszystko zabudować. Jeśli więc nie ma miejsca na to by ustawić na blacie ekspres do kawy czy mikrofalówkę, można te sprzęty zabudować tak samo jak piekarnik. Pamiętajmy, że zabudowane urządzenia nie muszą być na standardowych wysokościach. Skoro mamy małą kuchnię, musimy także wybierać małe sprzęty. Odpowiednia zatem będzie węższa zmywarka, czy mniejszy zlewozmywak. Jeśli parapet od okna, nie jest niżej niż wysokość szafek, bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, będzie zabudowanie także tego miejsca. Nasza kuchnia będzie wtedy stanowiła kształt „L”. Układając w ten sposób szafki, optycznie skrócimy pomieszczenie.

Jeżeli w naszej kuchni są też wnęki, wykorzystajmy je i zabudujmy, drzwiczkami z takich samych frontów, jak te kuchenne. Jeśli jest ona na tyle głęboka, że zmieścimy w niej na przykład lodówkę, nie ma nad czym się nawet zastanawiać, tylko od razu ją zabudować w tym miejscu. Okazuje się, że z każdego problemu aranżacyjnego można wybrnąć Jednak trzeba się bardzo dobrze zastanowić które z nowych technik możemy użyć, oraz dokładnie przeanalizować każdy szczegół.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x