Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja łazienki dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przy aranżowaniu łazienki, z której korzystać ma wielu użytkowników należy stosować takie rozwiązania, które zapewniają komfort oraz wygodę każdemu domownikowi. Posiadając dzieci nie można zapomnieć, by łazienka była również dopasowana do ich potrzeb. W takiej łazience należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Kolory w łazience

Wybór kolorystyki w łazience wpływa z jednej strony na estetykę tego pomieszczenia a z drugiej strony również na możliwość stworzenia sfery, w której miło spędza się czas. W przypadku tworzenia łazienki, z której korzystać mają również dzieci dobrze jest postawić na kontrastujące ze sobą barwy, które są dla dzieci stymulujące, co zachęca je do korzystania z łazienki. Właściwie dobrana armatura pozwala pobudzić wyobraźnię. Za pośrednictwem kolorów możliwe jest wyróżnienie poszczególnych urządzeń. Fantazyjne barwy przycisków przy sedesie czy baterii zachęcają dzieci do ich użytkowania.

Ceramika łazienkowa

Przy aranżowaniu łazienki dla dzieci należy wybrać również ceramiką łazienkową, która jest dostosowana również dla dzieci. Dla dzieci wygodniej jest, gdy miska ustępowa znajduje się nieco niżej. Doskonałym pomysłem może być wybranie sedesu, który posiada regulację wysokości. W ten sposób wysokość miski ustępowej dostosować będą mogli dla siebie zarówno dorośli jak też dzieci. W ten sposób małe dzieci mogą bez przeszkód korzystać z tego samego WC, co reszta domowników. Inną opcję jest zamontowanie drugiego sedesu specjalnie dla dzieci, ale w takim przypadku konieczne jest posiadanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Jeszcze innym pomysłem może być zastosowanie specjalnego podestu przy sedesie, który ułatwia korzystanie z niego dzieciom.

Posadzki w łazience dla dzieci

Jedną z niezwykle ważnych cech łazienki, z której mają korzystać dzieci jest bezpieczeństwo użytkowania. W łazience można zastosować prysznic zamiast wanny. Atutem takiego rozwiązania jest łatwość korzystania z kabiny prysznicowej, co jest atutem, gdy mają z niej korzystać dzieci. Wybierając materiał na posadzki warto brać pod uwagę z jednej strony utrzymywanie ciepła. Decydując się na płytki ceramiczne warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym. Innym pomysłem może być zastosowanie dywaników lub mat antypoślizgowych. Same płytki również mogą posiadać specjalne powierzchnię antypoślizgową. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować ryzyko wypadków, które w łazience jest szczególnie duże ze względu na możliwość wylania się wody na posadzkę. Ważne jest również takie ustawienie poszczególnych urządzeń oraz mebli by zachować odpowiednio dużo wolnej przestrzeni do poruszania się.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x