Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja małego salonu – co na okno?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością każdy domownik stanie kiedyś przed wyborem dekoracji do własnego domu, bądź mieszkania. Proces upiększania pomieszczeń jest zresztą bardzo naturalny – nie pozostawimy przecież gołych pomieszczeń. Nie inaczej jest w przypadku dekoracji okien. Wybór elementów dekoracyjnych może przyprawić nas o prawdziwy zawrót głowy. Na co się zdecydować? Do wyboru mamy naprawdę masę elementów takich jak np. zasłony, firanki czy rolety. Przede wszystkim zdecydujmy się na to co pasuje idealnie do naszego wnętrza nadając mu charakteru i stylu. Warto jednak pamiętać, że niektóre dodatki mogą zdecydować o optycznym zwiększeniu pomieszczenia – jeżeli nam tym nam zależy to jest ok. Dodatkowo wybór danego elementu zdecyduje o ilości światła, które wpada przez nasz okno.

1

Obecnie bardzo modne stają się kolor bieli, szarości lub beżu. Dlaczego? Ponieważ nadają one danemu pomieszczeniu więcej przestrzenności. Należy także pamiętać o tym, że pokój – w tym wypadku salon – który nie odznacza się barwnymi kolorami jest uważany za bardziej harmonijny, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać wrażenie ładu i porządku – do tak spokojnych kolorów nadadzą się zwiewne dekoracje. Niektórzy z nas – zwłaszcza osoby starsza – lubują się w ciężkich i pięknych zasłonach. Nie ma w tym nic złego, gdyż taka dekoracja jest niezwykle piękna i stylowa. Problem jednak w tym, że ciężki zasłony nie pasują do małego pomieszczenia – a taki jest właśnie nasz salon. Najlepszym materiałem dekoracyjnym okażą się zwiewne firanki, która nadają wrażenie lekkości.

2

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem okazują się być rolety materiałowe, które też pasują do wystroju małego wnętrza. W zasadzie przy wyborze rolet z materiału należy pamiętać o tym samym, co w przypadku lekkich firanek. Jeżeli chcemy optycznie zwiększyć nasz pokój to zdecydujmy się na jasne odcienie materiały – jak beż, biały czy jasno szary kolor. W przypadku ciemniejszych kolorów dojdzie do pomniejszenia pokoju – optycznie – a w naszym wypadku jest to raczej niewskazane.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x