Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja małego WC – pomysły i porady

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Niewielkie wc najczęściej można spotkać w blokach, jednakże w domach również nieraz właściciele decydują się na wybudowanie takiego pomieszczenia, które służy jako wc dla gości lub jest niezbędne jeżeli dom zamieszkuje większa liczba domowników. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, ponieważ eliminuje „kolejki” do toalety. W jaki sposób zaaranżować to pomieszczenie, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe?

Przemyślany projekt aranżacji WC

Oczywiście nawet w najmniejszym wc nie może zabraknąć podstawowych urządzeń sanitarnych, którymi oprócz sedesu sa również umywalka czy bidet. Muszą być one rozmieszczone w ten sposób, żeby korzystanie z każdego z nich było komfortowe. Należy więc dobrze zaplanować usytuowanie urządzeń względem siebie oraz względem ścian. Małe pomieszczenie nie może zostać zagracone, ponieważ wtedy uzyskamy efekt optycznego pomniejszenia i tak niedużej powierzchni. Najlepiej zdecydować się więc na jedynie niezbędne elementy. Dobrze sprawdzą się tutaj urządzenia podwieszane, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, co sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze.

Najlepiej do małego wc nie wprowadzać także dużej ilości dodatkowych mebli takich jak szafki łazienkowe czy urządzeń takich jak pralka. Takie elementy raczej powinny się znaleźć w większej łazience. Dobrze jest również unikać rozstawiania kosmetyków czy bibelotów na widoku, ponieważ sprawia to wrażenie chaosu, który pomniejsza przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie również aranżacja małego wc w jasnym kolorze. Może to być biel z żywymi akcentami kolorystycznymi lub z błyszczącymi dodatkami w kolorze złota lub srebra.

Małe lecz stylowe WC

Male wnętrze nie musi być pozbawione stylu. Warto się zastanowić, jaki klimat wnętrza preferujemy. Obecnie modne są pomieszczenia w stylu minimalistycznym lub skandynawskim, które idealnie korespondują z małym metrażem, jednakże miłośnicy stylu glamour, romantycznego czy retro nie muszą wcale rezygnować ze swoich upodobań. Wystarczy kilka dodatków w ulubionym klimacie, na przykład lustro, pojemniki czy uchwyt na papier toaletowy, by wc nabrało stylu.

Ciekawym, choć nietypowym rozwiązaniem jest nowoczesna stylizacja z ciemnymi ścianami i podłogą z drewna egzotycznego. Co prawda nie wpływa ona na optyczne powiększenie wc jednakże prezentuje się naprawdę nietuzinkowo i oryginalnie, zachwycając gości i ciesząc oko gospodarzy. Jak widać połączenie funkcjonalności wc z jego ciekawym wyglądem nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z własnych pomysłów lub inspiracji wyszukanych w sieci.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x