Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja poddasza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aranżacja poddasza z całą pewnością nie należy do prosty zajęć, a już tym bardziej w chwili, gdy wszelkimi zmianami zajmujemy się my – bez pomocy fachowców i specjalistów. Coraz częściej poddasze wykorzystywane jest jako część mieszkalna nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale przede wszystkim w mieszkaniach – w Polsce nastąpił boom budowniczy w budowaniu podwieszanych mieszkań. Ogromne zapotrzebowanie na rynku mieszkać daje spore możliwości manewru. Jednak aranżacja poddasza jest niezwykle ciężkim zadaniem, gdyż w ich przypadku główną przestrogą są znienawidzone skosy. Oddają one piękny wyraz i charakter danego pomieszczenia, a ich umiejętne wykorzystanie da wiele możliwości aranżacyjnych.


Należy wyrobić w sobie umiejętność dostosowania się do skosów powstałych na wskutek konstrukcji dachu. Czasami może to poważnie ograniczać naszą wyobraźnię, jednak w gruncie rzeczy zmusza do pomysłowych i odważnych rozwiązań. W pewnym senie odbiegamy też od nudnego sześcianu, który jest o wiele mniej ciekawszym rozwiązaniem. Poddasze poddaszu nie równe, gdyż wszystko zależy od rodzaju naszego pomieszczenia oraz tego co chcemy w nim zorganizować. Stosunkowo najprostsze będzie urządzenie sypialni, pokoju dla dzieci, czy nawet pokoju gościnnego. Poziom trudności wzrośnie, gdy na górze będziemy chcieli mieć kuchnię lub łazienkę.

Doskonałym pomysłem wydaje się być łazienka, która jest stosunkowo problematyczna w budowie, jednak jej późniejsza aranżacja stanowi piękno całego domu. Dlaczego?

Umiejscowienie łazienki na poddaszu jest dość problematyczne, jednak zastosowanie dodatkowego szerokiego okna oczaruje nas pięknymi chwilami w wannie – pomyślmy o bezchmurnym niebie i kąpieli przy świecach w blasku księżyca. Stosunkowo najprostsza w aranżacji i najczęściej wybierana jest sypialnia. Zła izolacja poddasza może jednak powodować pewne problemy w zaśnięciu latem, kiedy to upał i nagrzana blacha dachu zdają się być nie do wytrzymania.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x