Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aranżacja wnętrz – wiosenne odświeżenie mieszkania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Za wiosną zaczynamy usychać z tęsknoty zwykle już w połowie karnawału. Liczymy, że wraz z nią nadejdzie zastrzyk energii i znowu będzie się nam chciało. Odkładamy na jej przyjście przeróżne sprawy. I faktycznie, kiedy robi się cieplej, a dzień staje się dłuższy przystępujemy do realizacji planów. Zaczynamy biegać, zapisujemy się na różne kursy i oczywiście robimy gruntowne domowe porządki.

Dosyć szybko okazuje się, że po zimie dzieci wyrosły już ze swoich łóżek, szafy nie mieszczą wszystkich ubrań, a salon stal się magazynem książek, zabawek i tak zwanych rzeczy niczyich. Jeżeli dotarliście już do etapu, w którym wasze mieszkanie przypomina siedlisko chaosu, najlepszym rozwiązaniem na drodze do przywrócenia harmonii będzie nowa aranżacja wnętrz. Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, odświeżenie mieszkania nie powinno zając nie więcej niż kilka dni, a wy dzięki wprowadzonym zmianom odzyskacie panowanie nad domem.

Zastanówcie się jakie braki funkcjonalne ma wasze mieszkanie. Jeśli skończyły się już wam pomysły na nowe miejsca do przechowywania, może warto zabudować którąś z wnęk lub po prostu pozbyć się paru od dawna nie używanych rzeczy, które wciąż darzymy sentymentem i których wyrzucenie wydaje się wam rozstaniem z najlepszym przyjacielem. Jeśli faktycznie musicie, wybierzcie spośród nich swoja ulubioną i pozostawcie jako artefakt waszego życia sprzed zmiany wystroju. Z resztą postarajcie się najzwyczajniej pożegnać.

Pomyślcie nad przemalowaniem ścian, zmianą tapicerki krzeseł w jadalni, nowymi zasłonami lub dywanem. Za pomocą dobrze dobranych kolorystycznie tekstyliów możecie odmienić wystrój jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czerpcie inspiracje zewsząd, ale wybierając konkretne rozwiązania kierujcie się przede wszystkim własnym stylem. Najbardziej spektakularne aranżacje znudzą się wam bardzo szybko, jeśli będą wyłącznie trendem, który w żaden sposób nie współgra z waszym smakiem. Oczywiście możecie skorzystać również z pomocy pracowni architektonicznej. Projektanci z biura Projekt MIMO doradzą wam w kwestii doboru materiałów wykończeniowych, kolorystyki, dodatkowego oświetlenia czy optymalnego ustawienia mebli. Aranżacja wnętrz z pomocą doświadczonych profesjonalistów potrwa jeszcze której, a przeprowadzona na wstępie analiza waszych potrzeb pomoże w sprawnej realizacji projektu.

Poproście współpracującego z wami architekta o przedstawienie kilku wariantów i na ich podstawie wybierzcie projekt, który najpełniej spełnia wasze oczekiwania. Nie odstępujcie od zaplanowanego budżetu, postawcie na proste i funkcjonalne rozwiązania i cieszcie się zmianami. Otwórzcie przestrzeń mieszkania rozświetlając dom jasnymi kolorami i meblami o lekkich, prostych formach. Nie martwcie się, że ogranicza was metraż, to właśnie małe przestrzenie są największym wyzwaniem dla architektów, a aranżacja trudnych (rozkład mieszkania, okna, ustawność poszczególnych pomieszczeń) wnętrz przynosi najbardziej niesamowite efekty.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x