Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Aromatyczny design w twojej kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Cieszące się największym powodzeniem w tym sezonie są ekspresy do kawy na kapsułki. Stały się one nie tylko praktycznym sprzętem w naszym mieszkaniu, ale także unikalnym design. Tego typu ekspresy znakomicie odnajdują się w każdej kuchni, będąc zaraz przy funkcjonalności, znakomitą ozdobą. Jednak czy tego typu ekspresy mają tylko zalety?

Takie ekspresy 'kapsułkowe’, są przede wszystkim bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy jeden ruch i mamy w ręku bardzo aromatyczną kawę, o wspaniałym smaku. Istnieje wiele różnych rodzajów kawy, a także czekolady na gorąco oraz herbaty którą można również zrobić za pomocą takiego ekspresu. Kawa w wykonaniu ekspresu na kapsułki, wygląda dokładnie tak, jak ta którą pijemy w naszej ulubionej kawiarni. Kapsułki są zamykane hermetycznie, co sprawia, że kawa zawsze będzie kusiła wspaniałym zapachem, gdyż otwierane są dopiero w momencie parzenia kawy. Jednak ekspresy do kawy na kapsułki, ma też kilka wad. Jedną z nich jest cena kapsułek. Choć sam ekspres jest stosunkowo tani, to kapsułki już nie. Nie ma możliwości także dokupić tańszych odpowiedników kapsułek, gdyż są one produkowane, tak by kształtem pasowały do konkretnego modelu. Dlatego też decyzja o zakupie takiego ekspresu powinna być dobrze przemyślana. Nawet jeśli będzie cię stać na taki ekspres, to czy będziesz mogła sobie pozwolić na picie takiej kawy tak często jak będziesz miała ochotę? Innymi kosztami związanymi z tym ekspresem są koszty związane z jego czyszczeniem a także tak zwanym odkarmieniem.

Ostatnią sprawą, która warto przemyśleć to zdrowie. Kawa w kapsułkach jest szkodliwa gdyż zawiera szkodliwą substancję – furan. Przez hermetyczne opakowanie, zostaje w zaparzonej kawie. Dlatego nie powinno pić się tej kawy bezpośrednio po zaparzeniu. Jeśli nie zniechęciły cię wady tego ekspresu, to nie masz się nad czym zastanawiać, wspaniały design zrekompensuje wszystko!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x