Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Atrybuty dobrego okna PCV

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Atrybuty dobrego okna PCV

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką rolę pełnią okna. To fakt, że mają zapewniać odpowiednią ilość światła dziennego w pomieszczeniach i mają jednocześnie chronić przed chłodem. Jednak, gdy zapada decyzja o zakupie nowych okien natychmiast pojawia się masa innych wymagań, o których na co dzień nikt nie ma pojęcia. Co tak naprawdę muszą zapewniać dobre okna PCV? Jakie ich atrybuty rzeczywiście są cenione przez kupujących, a których nie umieją oni jasno określić?

 

Gdy przychodzi ten moment, że trzeba wybrać okna, nagle okazuje się, że muszą one tłumić zbyt duże hałasy dochodzące z ulicy, że powinny mieć bardzo dobry współczynnik przenikalności ciepła, co pozwoli na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Niezbędna okazuje się także likwidacja każdej, niekontrolowanej wymiany powietrza, co oznacza zwykłą nieszczelność.

Producenci okien, a właściwie osoby przyjmujące zamówienia, zwykle mają do czynienia z klientami nieposiadającymi ani projektów, ani dokumentów, które definiowałyby niezbędne cechy okien.

Niestety, jeśli ktoś nie jest fachowcem, może mieć spore problemy w określeniu swoich oczekiwań w stosunku do okien. Rolą sprzedawcy jest więc takie poprowadzenie rozmowy z klientem, aby naprowadzić go na właściwe tory i przełożyć jego amatorski język na ten profesjonalny.

Jak przełożyć wymagania klienta, na profesjonalne określenie wymagań?

Trwałe okno, które nie zmienia swojego kształtu i nie ulega wypaczeniu, to w języku profesjonalisty okno odporne na obciążenie wiatrem, o zdefiniowanym maksymalnym ugięciu ramy. Jeśli klient podkreśla szczelność okna i odpowiednią ochronę wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi, to z pewnością ma na myśli nie tylko zwykłą szczelność, ale także wodoszczelność, co oznaczane jest parametrami A i Pa.

Klienci często też interesują się oknami o podwyższonym stopniu energooszczędności, mając na względzie późniejsze, mniejsze koszty eksploatacji pomieszczeń mieszkalnych. Tu jednak warto zwrócić uwagę na to, w jakim budynku okna takie mają być zamontowane.

W starym budownictwie, rzadko można uzyskać spektakularne efekty w tym zakresie. Okna energooszczędne, o dobrym współczynniku przenikalności ciepła z reguły polecane są do budynków nowych, wykonywanych przy wykorzystaniu współczesnych technologii.

Ważnym elementem jest także odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, czyli tak zwana przenikalność światła. To element niezwykle istotny, bo jednak człowiek znacznie lepiej funkcjonuje otoczony odpowiednią ilością światła dziennego.

Wymagania związane z okuciami okiennymi

Klienci też rzadko wiedzą, że bezawaryjne okno to takie, które wyposażone jest w odpowiedni system okuć. Ten powinien równomiernie dociskać skrzydło do ramy okiennej, a wówczas gwarantuje to, że okno będzie szczelne i nie będzie się odkształcać. Podkreślana także antywłamaniowość okna, zależy od tego samego systemu.

Aby okno było odporne na próby wtargnięcia intruzów, stosuje się specjalne bolce antywłamaniowe i antywyważeniowe. Montowane są także specjalne klamki wyposażone w zamki z kluczykami, co skutecznie uniemożliwia dostanie się do środka.

Trzeba też zwrócić uwagę, że klienci mówiąc o możliwości otwierania całego okna i uchylania go, mają na myśli system okuć uchylno-rozwieralny. Jeśli w oknach zamontowane są dobre elementy, takie, jak te ze strony www.sklep.winkhaus.pl, to warto podsunąć im pomysł zamontowania specjalnych blokad umożliwiających otwarcie okna na zdefiniowaną wcześniej szerokość lub uchylanie go w kilku określonych pozycjach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x