Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Badania Tuczno

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?

Trzydzieste urodziny obecne czas złoty do przemyśleń. Warto, przy racji tego niezwykłego rachunku sumienia, zastanowić się nad opieką i doświadczeniami, jakie należałoby zrobić. Co sprawić po trzydziestce, by czuć się dobra i zdrowo?

Badania Kołobrzeg

Badania dla ludzi
a) Dlaczego tworzę się badać?

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Mężczyzna po trzydziestce wchodzi w sezon maksymalnych możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W obecnym czasie jest i bardziej elastyczny na drugiego sposobu infekcji i podejmuje zawierać się w wieku zwiększonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Kiedy się badać?

W kontakcie z ostatnim o zwrócić uwagę na profilaktykę. W okresie między 30 a 40 rokiem życia należałoby wykonywać kompleksowe badania u innych specjalistów. Warto zasięgnąć porady na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie o obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Badając się regularnie, nie tworzy w ogóle powodu do obaw. Wciąż ważne jest badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we naturze czy kontrola cholesterolu, jakie potrafią zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto zrobić lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co jeszcze skontrolować?

Istotne jest badanie okulistyczne. Brak kłopotów z widzeniem nie jest tutaj przeciwwskazaniem, choć po zakończeniu 30 roku życia, problemy potrafią się pojawić. Wówczas powinien będzie wybrać okulary. Warto mieć o badaniu dna oka.
Badania dla kobiet

a) Profilaktyka

Kobiece badania są nic bardziej wypromowane, a a o wiele więcej osób wykonuje regularne badania. To szalenie dokładnie! Mimo wszystko, choć świadomość Polek jest na dużym poziomie, warto o tym przypominać!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń zabiera się z niewłaściwej zgody na określony przedmiot. Warto zatem przejrzeć możliwość na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego specjalistę i sprawdzić, jakich z badań nie wytwarzało się już od każdego czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku życia warto regularnie – co rok czy co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy oraz badanie krwi, ze ważnym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x