Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Bajkowy pokój dziecka na poddaszu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością w każdym domu, gdzie rodzina wydaje się być pełna po pełnym czasie występuje prośba, a nawet żądanie własnego wydzielonego miejsca dla siebie. Oczywiście inicjatorem całej akcji są zazwyczaj dzieci, jednak mały dom lub mieszkanie, które wcześniej nie było planowane na nadejście małego potomka może przysporzyć rodzicom wielu problemów. Większość domów ma jednak w zanadrzu górną mieścinę zwaną poddaszem. Z reguły niezwykle rzadko udaje się dobrze wykorzystać daną przestrzeń, dlatego u większości z nas poddasze służy jako strych lub miejsce do składowania niepotrzebnych rzeczy – przynajmniej jeden kąt może być do tego wydzielony. Czy nie wydaje wam się, by było to idealne miejsce na pokój dla naszego domagającego się własnej przestrzeni brzdąca? Z pewnością tak!
2
Pokój na poddaszu wcale nie musi być rozgrywany w kwestii niebezpieczeństwa naszego małego domownika – dobre schody powinny załatwić sprawę. Oczywiście przyjmijmy, że dziecko ma mniej więcej 8 lat. Dla takiego młodzieńca posiadanie własnego pokoju jest nie tylko pewnym luksusem, ale przed wszystkim miejscem, gdzie może czuć się swobodnie i dobrze – z pewnością przyda mu się to w dorosłym życiu. W przypadku jeżeli dziewczynki problem wydaje się prostszy, gdyż możemy wykorzystać aranżację kolorową, bajkową np. z tematem księżniczki. Względnie jest to dobre rozwiązanie, które z pewnością ucieszy naszą małą córeczkę.
3
W przypadku chłopca możemy mieć nieco więcej problemów, ale także damy sobie radę. Pokój dla chłopca nie powinien być jednak tak kolorowy jak w przypadku dziewczynki, choć oczywiście powinien być nasycony głębią koloru – np. niebieskiego. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie na bardziej stonowane kolory, jednak w przypadku małego dziecka nie unikniemy malowania ścian, dlatego wraz z jego rosnącym stażem i gustem będziemy wybierać bardziej selektywne kolory oparte o jego własną wizję pokoju.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x