Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Bezpieczeństwo domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bezpieczeństwo to podstawowa sprawa każdego mieszkania lub domu. Z pewnością każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie we własnym miejscu zamieszkania. Żyjemy jednak w takich czasach, gdzie sąsiad sąsiadowi wilkiem – co często jest odzwierciedleniem w rzeczywistości. W takich przypadkach musimy dość uważnie zwracać uwagę na formę zabezpieczeń własnego domu. Począwszy od nie zostawiania otwartych okien – o ile mieszkamy na parterze – po końcowy zamek w drzwiach lub sama wymiana drzwi – na bardziej stabilne i antywłamaniowe. Możliwości z pewnością jest wiele, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że większość włamywaczy jest z natury leniwa, dlatego chętnie korzysta z nadarzających się okazji. Zamontowanie dobrej ochrony w mieszkaniu lub domu nie musi być wcale trudne ani kosztowne.

 

Pierwszą linią obrony jest zaopatrzenie się w możliwie jak najlepsze drzwi antywłamaniowe i okna, które dodatkowo posiadają wysokiej jakości zamki i zasuwy. Istnieje wiele różnych modeli – w zależności od tego co się komu podoba. Stosunkowo łatwe do montażu są zamki montowane z zewnętrznej strony drzwi lub okien, jednak zamki wpuszczane w mur i ramę są z reguły mocniejsze, co w konsekwencji zapewnia nas o wyższym standardzie i bezpieczeństwie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że zamek nie stanowi całego bezpieczeństwa dla domu. Ważne są także inne czynniki takie jak: dobrze osadzone drzwi (grubość co najmniej 44 mm), wizjer z możliwym jak najszerszym polem widzenia, zamontować oświetlenie (najlepiej tzw. czujnikowe) oraz dobrym rozwiązaniem okazuje się również montaż łańcuchów drzwiowych – popularne najczęściej u osób starszych.

 

Jeżeli chodzi o kwestię domu, warto zwrócić uwagę także na okna, które też powinniśmy zabezpieczyć na wiele różnych sposobów. Podstawową sprawą jest blokada okien w piwnicy – najlepiej zamontować uchwyty z blokadami (dobre w sytuacji kiedy zdarza nam się wietrzyć w piwnicy). Jeżeli ktoś uważa, że to za mało, powinien zaopatrzyć się w alarm antywłamaniowy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x