Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Bezpieczeństwo – zamki drzwiowe w domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością niewielu z nas zdaje sobie sprawę z jak niskiej jakości są wykonane nasze zamki montowane w drzwiach – szczególnie tych umieszczonych z tyłu domu. Nie ma więc wątpliwości, że stosowanie takich zamków jest swoistym zaproszeniem dla potencjalnych włamywaczy, którzy poradzą sobie z nimi w mniej niż minutę. Podobna sytuacja jest w przypadku montowania drzwi garażowych oraz w przypadku drzwi do schowków. Zaniedbujemy tym samym bezpieczeństwo całego domu, a to jest karygodny błąd. Pierwszą zasadą bezpieczeństwa każdego mieszkania lub domu powinny być właśnie dobrej jakości zamki – powinny być dobrze zamontowanie, w mocnych drzwiach. Takie zabezpieczenie sprawi, że będziesz się w domu czuł znacznie bezpieczniej, niż ci się obecnie wydaje. Montowanie mocnych zamków i mocnych drzwi jest gwarantem bezpieczeństwa każdego z domowników.

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wymianę zamka udzielimy wam kilku wskazówek odnośnie tego jak powinny być one montowane – w zależności czy wybraliście zamki wpuszczane czy zamki wierzchnie. W tym artykule skupimy się jednak na montażu zamków wpuszczanych. Należy więc przyłożyć zamek do krawędzi drzwi oraz zaznaczyć jak głęboko należy go wpuścić do wnętrza drzwi. Późniejszym etapem jest malowanie linii na środku krawędzi. Kiedy to już zrobimy zajmiemy się wierceniem szeregu nakładających się na siebie otworów – pamiętajmy, że średnia wiertła musi być szerokości zamka. Teraz za pomocą odpowiedniego narzędzia – może być dłuto – powiększ otwór tak by zamek mógł wejść do środka bez najmniejszego trudu.

 

Na tym etapie prac – kiedy włożyliśmy zamek – obrysujmy kontur okucia i usuńmy pozostałe drewno. Następnie zaznaczamy położeni osi klamki oraz dziurki na klucz, które wywiercimy teraz wiertłem o odpowiedniej średnicy. W tej chwili montujemy zamek i sprawdzamy jak działa. Jeżeli chodzi dobrze to pamiętajmy o przymocowaniu okucia, jednak pierwsze co to upewnijmy się, że drzwi łatwo zamykają się i otwierają.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x