Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Blachodachówka – panelowa czy w arkuszach?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Blachodachówka – panelowa czy w arkuszach?

Praktycznie każdy dom zdobi blachodachówka. Jest to zrozumiałe nie tylko ze względu na wysoką jakość tego pokrycia, ale i dzięki estetyce oraz odporności na korozję. Kolor tego materiału można z powodzeniem dostosować do elewacji budynku, a jej wzór do stylu w jakim został zaprojektowany. Jednak, gdy dochodzi do zakupu, często zastanawiamy się czy lepsza będzie blachodachówka panelowa, czy w arkuszach. W tym artykule podejmiemy ten temat i wyjaśnimy różnice między tymi rodzajami blachodachówki.

Blachodachówka w arkuszach

Wiele osób decyduje się właśnie na tą, ponieważ możemy zamówić konkretny wymiar i ilość blachodachówki w arkuszach, dzięki czemu kupimy tylko tyle, ile rzeczywiście jest nam potrzeba. Warto jednak wiedzieć, że wyliczenia należy pozostawić producentowi, ponieważ posiada on specjalny program, w którym ich dokona. To sprawi, że nasze pokrycie będzie dostosowane tylko i wyłącznie pod nasz dach. Taki zabieg zwiększy bezpieczeństwo oraz trwałość całej konstrukcji. Nie będzie również problemu z zagospodarowaniem pozostałości lub samodzielnym docinaniem.

Pamiętajmy jednak, że zakup materiału na poszycie to nie koniec kosztów. Przed tym należy zaprojektować więźbę dachową, której trwałość oraz sposób instalacji powinien być wykonany z najwyższą starannością. Od tego bowiem zależy późniejsze bezpieczeństwo budynku i dokładne położenie blachodachówki i jej trwałość.

Blachodachówka panelowa

Blachodachówka panelowa zwana również modułową jest do kupienia w gotowych panelach, które układamy na dachu. Możemy ją kupić w formie małych modułów, co jest szczególnie pomocne w przypadku poszyć o różnych kątach nachylenia i skomplikowanej formie. Dzięki temu jej układanie idzie sprawniej. Nie ma również większego problemu z ewentualnym docięciem jej. Taka blachodachówka jest również odporna na korozję i inne uszkodzenia.

Budżetowe rozwiązanie – blacha trapezowa

Jednak nie zawsze mamy wystarczającą ilość środków, by móc położyć na dach blachodachówkę. Wtedy z pomocą przychodzi nam blacha trapezowa, czyli materiał niezwykle wytrzymały w dobrej cenie. Na rynku dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych blachy trapezowej, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że ten typ pokrycia dachowego nie nada się na dachy o skomplikowanej bryle i kątach nachylenia.

Dedykowany jest przede wszystkim na budynki, na których pokrycie będzie płaskie lub proste. Nie sposób również pominąć faktu, że producent daje nam około 25 lat gwarancji na dach wykonany z blachy trapezowej. Otrzymujemy więc jednocześnie budżetowe i ekonomiczne rozwiązanie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x