Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Blat czy stół kuchenny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością wielu z was aranżując swoją kuchnię zastanawia się nad wyborem odpowiednich elementów. Zasadniczo zawsze zachodzi pytanie czy bardziej odpowiednim wyborem w kuchni byłby blat czy stół kuchenny. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej eksploatowanym miejscem w naszej kuchni będzie tzw. blat roboczy. To właśnie na nim będziemy przygotowywać liczne posiłki czy smakołyki dla całej rodziny – przygotowanie potraw czy pieczenie ciast. Warto jednak pamiętać, że blat roboczy powinien być nie tylko estetyczny i pasować do reszty naszej aranżacji, ale także powinien być trwały i solidny, o czym najwyraźniej wielu z nas zapomina stawiając na pierwszym miejscu wygląd – tutaj mała uwaga dla pań. Przed tak ważnym wyborem powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów i odpowiednio je przeanalizować. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ nasz roboczy blat powinien posłużyć nam na wiele lat i to zwłaszcza wtedy, gdy jest on częścią całej zabudowy.

2

Pierwszym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę to fakt, czy wybierany przez nas blat lub stół jest odporny na zarysowania. W gruncie rzeczy jego odporność zależy od stopnia w jakim zamierzamy go eksploatować – nie każdy robi to tak intensywnie. Warto jednak pamiętać, że niektóre blaty czy stoły są bardziej podatne na zarysowania, niż inne – kwestię tą należy omówić ze sprzedawcą, który będzie z pewnością bardziej zorientowany w temacie, niż my. Kolejną sprawą jest łatwość czyszczenia. W kuchni jest wiele produktów, które łatwo mogą pozostawić po sobie brzydkie plamy czy inne zabrudzenia. Warto więc zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia takiej powierzchni. Ogólnie rzecz biorąc powierzchnia blatu czy stołu powinna być łatwa do wyczyszczenia z użyciem samej ścierki – uprzednio namoczonej wodą lub jakimś detergentem. Taka powierzchnia musi być jednak odporna na działanie środków chemicznych – to także ważna kwestia.

3

Bez uprzedniego sprawdzenia jakości wybieranej powierzchni z pewnością narazimy się na niepotrzebny stres, który będzie nam towarzyszył przez resztę lat. Dlatego tak ważna jest analiza kupowanego przez nas stołu czy blatu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x