Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Błyszcząca podłoga epoksydowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeśli projektując swoje wnętrze przystanęłaś na wyborze podłogi, ten artykuł skierowany jest właśnie do ciebie. Wybór odpowiedniego typu podłogi nie jest błahą decyzją. Podłoga, na którą się zdecydujemy, powinna nam służyć latami, a przy tym powinna być łatwa w utrzymaniu jej odpowiednim stanie czystości. Powinniśmy także zwracać uwagę na jej odporność na zarysowania i ścieralność. Jak sami widzimy podłoga musi spełniać szereg ważnych funkcji, by mogła być uznana za ta odpowiednią. Na jaką podłogę powinniśmy się zatem zdecydować? Od lat najpopularniejszym typem podłóg są podłogi drewniane. Różne odcienie naturalnego drewna doskonale dopasowują się do nawet najbardziej nowoczesnych wnętrz.

Jednak mają podstawową wadę – nie są odporne na zarysowania, oraz na kontakt z wodą. Dokładnie tak samo rzecz ma się z panelami podłogowymi. Jednak mimo to panele oraz drewniane parkiety najczęściej goszczą w naszych domach. Zastanówmy się jednak, czy nie zrobić kroku w stronę nowoczesności? Posadzki z żywicy epoksydowej i poliuretanowej, są teraz najbardziej pożądanym wykończeniem podłóg. Są one bardzo odporne na długotrwały kontakt z wodą oraz na uszkodzenia mechaniczne. Podłogi tego typu nie rysują się i nie wchodzą w reakcję z różnego rodzaju substancjami czyszczącymi.

Nie musimy się zatem bać, że nasze podłogi stracą połysk gdy nie będziemy czyścić się odpowiednim detergentami. Oprócz tego podłogi z żywicy epoksydowej, nie są śliskie, a zatem są bezpieczne na przykład dla biegających po domu dzieci. Takie podłogi dostępne są w całej gamie kolorów, możemy także wybrać między matową wersją lub błyszczącą. Jeśli nie satysfakcjonuje nas jednolity kolor, pomyślmy o jakimś wzorze geometrycznym bądź innym motywie. Możemy mieć jednak pewność, że taka podłoga doda naszemu wnętrzu nowoczesności oraz niespotykanego designu. Warto więc zastanowić się nad wyborem właśnie posadzki z żywicy epoksydowej bądź poliuretanowej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x