Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Bonsai do unikalnego wnętrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każda z nas dokłada wielu starań by uczynić swoje mieszkanie pięknym i unikatowym. Wspaniałą ozdobą każdego wnętrza są żywe rośliny. Nie wszyscy jednak przepadają za popularnymi orchideami. Dla takich osób, wspaniałe są rośliny zwane Bonsai. Drzewka bonsai dotarły do nas z Chin. Bonsai to przede wszystkim sztuka, mająca na celu formowanie gałęzi drzewka, nadawanie im kierunku w którym mają rosnąć, i częste go zmienianie. Nie można zapominać o częstym przycinaniu gałęzi drzewka. Kierunek gałęziom można nadawać oplatując je cieniutkimi drucikami. Jeśli wybierzemy już odpowiednio dopasowane do naszego stylu drzewko, pomyślmy nad dobraniem mu doniczki. Znakomicie odnajdą się płaskie, ceramiczne doniczki z motywami chińskimi.

Na wierzch ziemi możemy poukładać kamyczki bądź mech. Możemy być pewnie, że całość będzie ze sobą znakomicie współgrała. Drzewka bonsai są ogólnodostępne. Znajdziemy je w prawie każdej kwiaciarni. Ich cena także nikogo nie odstraszy. Powinniśmy się bardzo przykładać do regularnego podlewania naszego drzewka. Jest ono bardzo wrażliwe i szybko może opaść z liści. Bonsai podlewa się bardzo często. Latem nawet kilka razy w ciągu dnia, w chłodniejszych porach roku wystarczy robić to raz dziennie. Nasze drzewko najlepiej nawadniać wieczorami. Jednak intensywność podlewania zależy od gatunku drzewka. Zaraz po jego zakupie powinniśmy szybko zaczerpnąć informacji na temat jego gatunku. Zaraz po regularnym podlewaniu podlewaniu, należy często nawozić ziemię.

Nawożenie sprawi, że nasze drzewko będzie silne i łatwiej będzie poddawać się kształtowaniu. A to właśnie przy tym jest najwięcej zabawy. Czas i zaangażowanie jakie włożymy w naszą roślinę, nie będzie zmarnowany. A kto wie może pielęgnowanie drzewek bonsai stanie się naszym nowym hobby? Dzięki naszemu wpływowi na kształt gałązek drzewka, mamy możliwość stworzenia unikalnej ozdoby naszego wnętrza. Warto zastanowić się zatem nad jego zakupem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x