Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Chroń wyposażenie Twojego M – wybierz odpowiednie ubezpieczenie mieszkania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przyjemność z mieszkania we własnym M to nie tylko satysfakcja z posiadania przestrzeni zapewniającej swobodę, prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Komfort jest nieodłącznie związany z tym, w jaki sposób mieszkanie czy dom zostaną urządzone i wyposażone w eleganckie i funkcjonalne sprzęty. Ich wartość, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z urządzeniami nowoczesnymi, bywa bardzo duża.

Mogą zatem stanowić łakomy kąsek dla potencjalnych włamywaczy. Niekiedy, mimo zamontowania drzwi i okien antywłamaniowych oraz solidnych zamków, dochodzi do kradzieży, bo złodzieje bywają sprytni i bardzo zdeterminowani. O ile przed takim ryzykiem trudno się zabezpieczyć, to kupując ubezpieczenie domu można uchronić się przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń i przynajmniej częściowo zrekompensować straty. Ubezpieczenie mieszkania lub domu przydaje się również przy innych okazjach: niespodziewanych awariach skutkujących zalaniem mieszkania swojego i sąsiadów z dołu, przy szkodach wywołanych powodzią i innych nieszczęśliwych wypadkach.

Polak mądry przed szkodą – zdecyduj się na ubezpieczenie domu

Kradzież telewizora, kina domowego, komputera, laptopa i innych cennych sprzętów to nie tylko strata natury materialnej. Włamanie do domu lub zniszczenie tych sprzętów na skutek różnych zdarzeń losowych oznacza również ogromny stres, a także konieczność poniesienia dużych wydatków na ponowny zakup urządzeń potrzebnych nie tylko do celów rozrywkowych, ale i do pracy, a także kosztów związanych z ewentualnym remontem.

Ubezpieczenie mieszkania nie uchroni oczywiście przed ryzykiem wystąpienia takich zdarzeń, ale pomaga poradzić sobie przynajmniej z ich finansowymi konsekwencjami. Dlatego o wykupieniu odpowiedniej polisy warto pomyśleć jak najszybciej po wprowadzeniu się do nowego lokum, a najlepiej już w momencie podpisywania umowy notarialnej. Kiedy już dojdzie do szkody – będzie po prostu za późno, bo ubezpieczenia z definicji nigdy nie działają wstecz. Ubezpieczenie domu lub mieszkania to produkty skierowane na przyszłość i zachęcające do myślenia w perspektywie tego, co może się wydarzyć.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie domu?

Krok pierwszy to porównanie ofert na ubezpieczenie domu dostępnych w różnych firmach ubezpieczeniowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają bardzo szeroką gamę ofert obejmujących ubezpieczenie mieszkania wraz z wyposażeniem. Bardzo przydatnym narzędziem, porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych rankomat.pl dostępna online. Pomaga dokonać wstępnej selekcji dostępnych na rynku polis, uwzględniając przy tym szeroki zakres czynników wpływających między innymi na wysokość składki. Jednak wysokość składni nie powinna być jedynym kryterium wyboru, bo równie istotny jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. Warto zapłacić nieco więcej, jeżeli w zamian można liczyć na szerszy zakres ochrony. Niektóre polisy chronią przed pożarem, powodzią, zalaniem przez sąsiadów czy upadkiem drzewa na nieruchomość. Inne z kolei oferują ochronę przed włamaniami i kradzieżą cennych sprzętów. Niemal każde towarzystwo proponuje inną listę tak zwanych zdarzeń ubezpieczeniowych, więc porównanie ofert na ubezpieczenie domu jest konieczne, jeżeli chcemy wybrać najkorzystniejszą opcję. Krok drugi to dokładne przeczytanie umowy przed podpisaniem i sprawdzenie wszystkich warunków, aby w momencie wystąpienia któregoś ze zdarzeń nie przeżywać nieprzyjemnych rozczarowań i otrzymać odszkodowanie jak najszybciej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x