Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Ciepła podłoga w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością większość z nas lubi mieć ciepło pod nogami, zwłaszcza gdy za oknem pogoda jest niezbyt ciekawa. Łazienki mają to do siebie, że zawarta w nich podłoga składa się przeważnie z płytek, które niestety trzymają zimno – jest to szczególnie uciążliwe i nie przyjemne zimą. Temperatura w łazience powinna być jednak taka sama jak w innych pomieszczeniach w naszym mieszkaniu lub domu – czyli mniej więcej 25 stopni. Wybór ocieplenia systemu podłogowego nie jest z pewnością tanią sprawą, jednak gwarantowany komfort może zadecydować o podjęciu decyzji w sprawie jego instalacji. Tego rodzaju instalacja może być bardzo przydatna dla osób mających małe dzieci, które lubią się chlapać w czasie kąpieli. W przypadku ocieplenia systemem podłogowym podłoga szybko wyschnie.

Jak już jednak wspomnieliśmy nie jest to tania inwestycja, ale dla większości z nas warta każdych pieniędzy, po to by uzyskać komfort i ciepło pod stopami kiedy wychodzimy np. z wanny lub prysznica. Tego rodzaju ogrzewanie możemy wykonać na dwa sposoby: elektryczne i wodne. Z pewnością ogrzewanie elektryczne wyjdzie na dosyć drogo, dlatego tańszym wyborem jest ogrzewanie podłogowe wodne zasilane najczęściej przez kocioł na gaz ziemny, olej lub paliwo stałe. Nie ulega jednak wątpliwości, że instalacja takiego ogrzewania jest bardziej skomplikowana i droższa niż w przypadku ogrzewania elektrycznego. Dobrym rozwiązaniem jest doinstalowanie rur do istniejącego już ogrzewania centralnego – najlepiej takiego, który ogrzewa cały dom, jeżeli w domu mamy ogrzewanie na opał czy węgiel.

Należy jednak mieć w pamięci fakt, iż należy zamontować na powrocie pętli specjalny zawór, które będzie ograniczał temperaturę płynącej wody, dzięki czemu nie uzyskamy efektu gorącej podłogi – temperatura nie będzie wyższa niż w w innych pomieszczaniach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x