Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co brać pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Co brać pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Przygotowania do ślubu i wesela pochłaniają mnóstwo czasu; przyszli państwo młodzi zabierają się za nie stosunkowo wcześnie. Zajęciem, które z pewnością jest przyjemne, ale które może pochłonąć mnóstwo czasu jest wybieranie sali weselnej. Zdecydowana większość par, które szuka idealnej sali na swoje przyjęcie weselne kieruje się w pierwszej kolejności jej wystrojem. Tak naprawdę jednak nie jest to kryterium najbardziej istotne. Są inne o wiele ważniejsze. Na co więc w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę wybierając salę weselną?

Co brać pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Wielkość sali i liczba gości

Liczba gości jest najważniejszym kryterium, którym narzeczeni powinni kierować się szukając idealnej sali weselnej. Każdy lokal, w który organizowane są przyjęcia weselne przygotowany jest na potrzeby bardzo różnej liczby gości; oglądając poszczególne sale pytajmy, ilu gości maksymalnie może się w danej sali zmieścić. Przed poszukiwaniem sali weselnej warto przynajmniej w przybliżeniu określić liczbę gości; z pewnością ułatwi to poszukiwania, gdyż krąg poszukiwań zostanie ograniczony albo do małych, kameralnych sal, albo wręcz przeciwnie. Warto zwrócić uwagę również na charakter sali weselnej. Niektórzy narzeczeni marzą o tym, aby ich przyjęcie weselne odbyło się w romantycznym dworku, inni wolą nowoczesne wnętrza. Swoje preferencje również należy więc brać pod uwagę przy szukaniu idealnej sali weselnej.

Lokalizacja sali

Bardzo ważnym kryterium jest lokalizacja sali weselnej i odległość dzieląca ją od kościoła. Idealnie byłoby, gdy sala znajdowała się blisko kościoła, w której będzie miała miejsce ceremonia zaślubin. Rzadko jednak te warunki można pogodzić. Do tego bardzo często narzeczeni wybierają salę, która położona jest poza miastem z uwagi na jej otoczenie. W przypadku sali położonej dość daleko od kościoła należy pamiętać o tym, że niektórzy goście mogą mieć problem z dotarciem na czas; warto więc pomyśleć o zapewnieniu im możliwości bezproblemowego dotarcia – wynajęcie autokaru może okazać się konieczne.

Menu

O tym, czy przyjęcie weselne będzie udane decyduje wiele elementów. Na pewno jednym z nich jest smaczne jedzenie. W dobrych lokalach z pewnością narzeczeni będą mieli okazję spróbować przynajmniej kilku dań z menu. Jeśli nie, mogą szukać opinii w internecie. Warto jednak pamiętać o tym, że zamieszczane opinie będą subiektywne, niekoniecznie więc muszą być zgodne z rzeczywistością. Znacznie lepiej jest kierować się opiniami znajomych, którzy korzystali już z usług danego lokalu.

Wybór idealnej sali weselnej może zająć mnóstwo czasu. Kryteriów, którymi warto się kierować jest znacznie więcej. Nie można też zapominać o tym, że raczej trudno będzie znaleźć salę, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania. Z pewnością w pewnych kwestiach konieczny będzie kompromis. Osoby, które szukają czy zamierzają szukać sali weselnej, muszą też pamiętać o tym, że te najbardziej popularne są zarezerwowane na dwa, trzy lata do przodu. Narzeczeni powinni mieć to na uwadze planując datę swojego ślubu.

Artykuł został przygotowany we współpracy z restauracjanadpotokiem.pl
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x