Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co ociepla a co ochładza wnętrze?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Urządzanie wnętrza to nie lada wyzwanie, któremu jednak lubimy stawiać czoła, ponieważ efekty pracy mogą być naprawdę widowiskowe. Szczególnie panie, które tworzą ciepło domowego ogniska, lubią otaczać się pięknem. To jaka w domu będzie panowała atmosfera, w dużym stopniu zależy także od sposobu, w jaki go udekorujemy. Można za pomocą wielu gadżetów zmienić optycznie ciepłotę niemal każdego pomieszczenia. A zatem co ociepla a co ochładza wnętrze?

Ciepło czy zimno?

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by nasz dom stał się bardziej przytulny i nabrał odpowiedniego klimatu. Najprostszym trikiem jest postawienie kilku świec, które ocieplą wnętrze. Mają one wpływ nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również zaspokajają zmysł węchu, ponieważ na rynku możemy dostać świece o najrozmaitszych zapachach. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie aromat, który rozprzestrzeni się po całym pokoju. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru koloru, który będzie współgrał z resztą dodatków czy też z kolorem ścian. Każda dusza ma odmienne, lecz na swój sposób oryginalne preferencje.

Wazony o najróżniejszych kształtach i kolorach również nadadzą ciepła jasnym wnętrzom. Nie wpłyną one jednak na zaburzenie dotychczasowego stylu, jaki sobie wcześniej obraliśmy, dekorując pokój. Poza tym wazony są bardzo uniwersalne i pasują prawie do wszystkiego. Nie muszą koniecznie znaleźć się w nich kwiaty, ponieważ same w sobie stanowią ciekawą ozdobę. Podobną funkcję pełnią kosze wiklinowe czy metalowe. Dodatkowo można coś do nich włożyć, co czyni je jeszcze bardziej przydatnym gadżetem.

Kto nas ogrzeje tak dobrze jak koc? By poczuć to przyjemne ciepło, warto zainwestować w jego zakup. Białe i szare wnętrza oziębiają pomieszczenie, więc warto wprowadzić jakieś intensywniejsze kolory, które je ożywią i nadadzą przytulnego klimatu, którego pożądamy. Tak więc koc w tym przypadku również spełnia dwie role z korzyścią dla nas.
Puste miejsca w pokoju sprawiają, że staje się on bardziej surowy i chłodny. Jeśli chcemy tego uniknąć to warto jakoś zagospodarować takie puste miejsca. Sprawdzą się do tego celu różne dodatki. Lampa stojąca może być takim przykładem. Klasyczny kształt i ziemisty kolor klosza ociepli samotne kąty.

Blade i jasne kolory raczej nas nie ożywią, ponieważ są to przeważnie zimne barwy. Dobrą opcją jest wprowadzenie jakiegoś intensywnego koloru, który pomoże zmienić ciepłotę wnętrza. Dodatkowo warto powiesić na ścianach jakieś kolorowe ramki ze zdjęciami, zawieszki czy tablice.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x