Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co pierwsze – panele czy drzwi?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Co pierwsze – panele czy drzwi?

W momencie wyboru oraz zakupu drzwi oraz paneli warto zadać sobie pytanie o kolejność montażu. Z pozoru jest to błahe pytanie, ale odpowiedź okaże się istotniejsza niż mogłoby się wydawać . W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z tym problemem. Zatem co pierwsze? Drzwi czy panele podłogowe?

 

Drzwi i panele – montaż

Istotne znaczenie ma kolejność prac wykończeniowych, warto o tym nie zapominać. Jedynie odpowiedni montaż oraz jego kolejność uchronią nowe wnętrze przed brudem i uszkodzeniami. Dobrą praktyką jest wybór profesjonalnego montażysty, który z łatwością określi kolejność prac montażowych. Jednak może się zdarzyć, że jeden fachowiec zajmie się drzwiami a kolejny montażem paneli. Gdzie w takim razie uzyskać rzetelną informację? Czemu w ogóle kolejność montażu drzwi i paneli ma takie znaczenie?

Kolejność.

Najpierw wykańcza się ściany, po nich przychodzi kolej na panele i tym sposobem kończy się tzw. prace mokre. Następne w kolejności są drzwi i z wielu względów lepiej nie montować ich wcześniej. Dzięki temu zdecydowanie ograniczymy powstawanie ewentualnych uszkodzeń, ponad to uzyskamy możliwość wcześniejszego dopasowania wysokości drzwi w stosunku do podłogi oraz zniwelujemy czas potrzebny na wykończenie ościeżnic. Zbyt wczesny montaż stolarki drzwiowej może doprowadzić do demontażu drzwi oraz korekty ich wysokości.

Warto pamiętać o walorach estetycznych wynikających z późniejszego montażu drzwi względem paneli podłogowych. Po montażu podłogi uzyskujemy możliwość starannego montażu drzwi uwzględniającego ich wysokość jak również prawidłowe ułożenie ościeżnicy. Unikamy w ten sposób dopasowywania paneli do kształtu ościeżnicy. Między dolną krawędzią ościeżnicy a panelami warto pozostawić ok 2mm szczelinę i następnie wykończyć przezroczystym silikonem.

Nie zapomnij o…

Dobrą praktyką jest podzielenie prac oraz wykonywanie ich po kolei, definitywnie kończąc każdy z etapów. Np. tynkowanie podnosi wilgotność powietrza, może to mieć negatywny wpływ na panele. Zatem kolejność to jedno, ale odstępy pomiędzy pracami są również bardzo ważne. Panele podłogowe i wewnętrzna stolarka drzwiowa bazują na materiałach drewnopochodnych dlatego montaż powinien przebiegać w suchych i wentylowanych pomieszczeniach. Przed montażem dobrze jest zapoznać się z kartą montażu oraz kartą gwarancyjną, których należy szukać w autoryzowanym salonie sprzedaży lub na stronie www producenta.

Dowiedz się więcej o panelach podłogowych na www.weninger.pl

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x