Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co powinien mieć nowoczesny basen ogrodowy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Nie tylko sprawia w lecie frajdę dzieciom, ale także chętnie z niego korzystają w upalne, leniwe popołudnia. Wybór basenów ogrodowych na rynku jest ogromny. Liczne akcesoria, nowe technologie sprawiają, że można stać się posiadaczem naprawdę świetnej atrakcji, a w dodatku nie rujnując przy tym budżetu domowego.

Kąpieliska dostępne przy dużych miastach czy inne rzeki oraz zalewy w weekendy lub inne dni wolne od pracy pękają w szwach i trudno nad nimi wypocząć. Ponadto, jeziora często są zanieczyszczone i coraz częściej właściciele domków jednorodzinnych decydują się na zakup basenu ogrodowego. Dzięki temu na rynku ceny basenów ogrodowych stają się coraz bardziej przystępne.

Optymalne miejsce na basen

Najważniejszym elementem przy projektowaniu basenu, jest z pewnością miejsce, w którym zostanie położony. Warto zadbać by nie było szczególnie odsłonięte, do którego wszyscy sąsiedzi mieliby łatwy podgląd. Basen potrzebuje ustronnego, intymnego miejsca, w którym będzie można wypocząć. Ważny jest także dostęp słońca do basenu, które by nagrzewało wodę i sprawiało, że kąpiele będą przyjemnością.

Rodzaje basenów

Do najnowocześniejszych obecnie na rynku basenów należą baseny poliestrowe. Baseny mogą być oczywiście wykonane z rozmaitych materiałów, jednak najtańszym rozwiązaniem jest z pewnością zakup niecki basenowej, która jest wykonana z poliestru. Takie niecki, można zamówić u producenta basenów, o określonych wymiarach. Baseny poliestrowe posiadają bardzo wiele zalet, z jednej strony są niezwykle łatwe w montażu i wystarczy krótka chwila, żeby basen został wykończony, z drugiej natomiast są niezwykle trwałe. Co więcej, w razie jakiegokolwiek uszkodzenia, baseny poliestrowe można w prosty sposób naprawić, łatając je po prostu. W tego rodzaju basenach nie trzeba także spuszczać wody na okres zimowy. Można ją spokojnie przechowywać przez całą zimę do następnego lata.

Czyszczenie wody – akcesoria basenowe

Woda w niecce basenowej szybko ulega zabrudzeniu. Owady, liście, włosy czy inne zanieczyszczenia, powinny co jakiś czas zostać usunięte. Aby woda w basenie byłą czysta, musi być przede wszystkim przefiltrowana. Do tego najlepiej sprawdzają się filtry piaskowe. Za pomocą pompy piaskowej poprzez skimmer, zabierana jest z basenu brudna, zanieczyszczona woda, która trafia następnie do zbiornika filtra, który wypełniony jest piaskiem kwarcowym. Tam wówczas, osadzają się wszelkie zanieczyszczenia z basenu, a przefiltrowana woda zostaje przez dysze wlotowe z powrotem zwrócona do basenu.

Odkurzacze – czyste dno

Niestety żaden skimmer czy nawet pompa filtrująca nie pozbędą się zanieczyszczeń, które opadły już na samo dno basenu. Aby je usunąć, należy skorzystać ze specjalnego odkurzacza. Obecnie na rynku jest obecnych wiele akcesoriów basenowych takich firm jak Pool Design Company, które ułatwią czyszczenie. Popularne są także siatki czyszczące do usuwania zabrudzeń z powierzchni wody czy szczotki.

Zadaszenia – przed owadami i liśćmi

Niezwykle popularne są także zadaszenia basenowe. W trakcie dnia, pozwalają na trochę szybsze nagrzewanie wody, natomiast w nocy gwarantują spowolnienie utraty przez nią ciepła. Co więcej, zadaszenia basenowe chronią baseny, przed licznymi owadami czy roślinnością, zanieczyszczającymi zbiorniki wodne. Obecnie wszystkie pokrywy basenowe są niezwykle łatwe w montażu i zakładanie ich nawet co noc nie wymaga poświecenia dużej ilości czasu.

Zabudowa wokół basenu – architektura światła

Przy budowie basenu warto zwrócić także uwagę na fakt, by jego wygląd był jak najbardziej atrakcyjny, ponieważ basen jest z pewnością wielkim atrybutem działki. Unowocześnić go pomogą wszystkie dostępne na rynku akcesoria, takie jak na przykład drabinki, zjeżdżalnie dla najmłodszych czy trampoliny. Wszystkie te elementy sprawią, że kąpiel w basenie będzie niezwykle atrakcyjna. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na oświetlenie wokół basenu, które może sprawić, że światło będzie się fantastycznie rozchodzić po powierzchni wody wieczorami, tworząc niezapomnianą, magiczną atmosferę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pool Design Company – zadaszenia basenowe

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x