Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co powinnaś/eś wiedzieć przed kupnem mieszkania?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wiele osób nie zastanawia się nad kosztami jakie czekają je tuż po zakupie mieszkania. Zazwyczaj cieszymy się tą doniosłą chwilą i nie zastanawiamy się nad tym co dalej. Oczywiście każdy z nas biorąc kredyt nie kupuje jedynie mieszkania czy domu, bo część pieniędzy musi przeznaczyć na jego wyposażenie. Gorzej, jak nie mamy żadnych mebli, które moglibyśmy wziąć ze sobą. Wtedy jesteśmy zmuszeni zakupić wszystko od nowa, od samego początku. Ile tego jest? Okazuje się, że całkiem sporo, więc nie każdego jest na to stać. Oczywiście warto wprowadzać zmiany stopniowo, co zminimalizuje koszty w odpowiedni sposób i niejako rozłoży je w czasie. Problem jest jednak w samych ludziach, którzy zazwyczaj chcą mieć coś już, chcą mieć coś od razu, a przecież nie w tym rzecz. Co więc powinieneś wiedzieć tuż przed zakupem mieszkania? Z czego zdawać sobie sprawę? Okazuje się, że tych małych drobiazgów jest całkiem sporo.

Przede wszystkim powinieneś/aś zdać sobie sprawę z dalszego wymiaru kosztów. Zakup mieszkania nie wiąże się jedynie z zakupem czterech kątów, które i tak są puste. Te cztery kąty trzeba odpowiednio wyposażyć, a to wydaje się być najlepszą czynnością – przynajmniej w teorii. Nie zmienia to jednak faktu, że na wyposażenie mieszkania potrzebujemy całkiem dużo gotówki, o czym nie każdy pamięta starając się o kredyt. W gruncie rzeczy nie jest to ciężkie do spamiętania, ale boimy się sięgać po więcej, bo a nuż bank zablokuje nam możliwość udzielenia całkowicie kredytu, co jest jednym z najgorszych i najbardziej czarnych scenariuszy. Przed zakupem mieszkania zapewne znasz cały plan ułożenia poszczególnych pomieszczeń. Wiesz jaki mają metraż i czy w pokojach są okna lub ich nie ma. Wszystko to sprawia, że tuż przed zakupem możesz zaaranżować mieszkanie w programie komputerowym, by później przenieść wszystko do świata realnego. Takie wczesne planowanie pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu w późniejszym etapie zagospodarowania domu.

Źródło: http://inzynieriawnetrz.pl/41-salon-w-nowoczesnym-stylu/

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x