Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Co sprawia, że w Krakowie dobrze się mieszka?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Co sprawia, że w Krakowie dobrze się mieszka?

Kraków, jak każde miasto ma swoje wady. Wydaje się jednak, że zalety nad nimi przeważają. Każdego roku wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do dawnej stolicy Polski. I nie chodzi tylko o studentów! Czym kierują się osoby zmieniające miejsce zamieszkania na stolicę Małopolski?

Renomowane uczelnie

W Krakowie znajduje się kilka uniwersytetów, które są rozpoznawalne na całym świecie. Pierwszym z nich jest Uniwersytet Jagielloński, który został założony jeszcze w średniowieczu jako Akademia Krakowska. Już setki lat temu uczelnia ta była znana w całej Europie. Dziś kształci zarówno adeptów nauk humanistycznych, jak i ścisłych. Z kierunków należących do tej drugiej kategorii słynie jednak najbardziej Akademia Górniczo-Hutnicza. W Krakowie swoją siedzibę mają też szkoły wyższe tradycyjnie związane z pewną grupą dziedzin nauki. Osoby przyjeżdżające do Krakowa mogą więc skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego czy Uniwersytetu Rolniczego. Wielu studentów zapisuje się na zajęcia na uczelniach prywatnych. Dużym powodzeniem cieszy się na przykład Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Oferta kulturalna i rozrywkowa miasta

Osoby przeprowadzające się do Krakowa z mniejszych miejscowości zazwyczaj są pod wrażeniem ilości wydarzeń kulturalnych, które się w nim odbywają. To przecież miejsce niezliczonych festiwali muzycznych (na przykład Krakowska Jesień Jazzowa) i filmowych (Off Plus Camera). W każdy weekend można znaleźć coś dla siebie – koncert, przedstawienie teatralne czy wystawę. Amatorzy wszelakich sztuk właśnie w Krakowie odnajdą swoją oazę. Po doznaniach artystycznych można natomiast odwiedzić któryś z setek barów albo zjeść coś wyszukanego w restauracji. Oprócz kuchni “wysokiej” w grodzie Kraka znajdziemy miejsca wypełnione food truckami, które oferują regionalne i światowe przysmaki. Na szczególną uwagę zasługuje maczanka krakowska i zapiekanki z Kazimierza – jednej z dzielnic Krakowa.

Nowoczesne osiedla

W ciągu ostatniej dekady w Krakowie pojawiły się niezwykle komfortowe osiedla, które rozumieją potrzeby mieszkańców. Te wraz z rozwojem gospodarki zmieniają się z roku na rok. Dziś nie wystarczy zaproponować kilkudziesięciu metrów kwadratowych w wykonanym zgodnie z prawidłami sztuki budowlanej obiekcie. Kupujący oczekują również znajdującej się bezpośredniej bliskości infrastruktury i zieleni. Tylko niektórym osiedlom udaje się temu sprostać. Znakomitym przykładem jest inwestycja Nove Skotniki. Składa się na nią zabudowa bliźniacza. Mieszkańcy mogą korzystać z placu zabaw i miejsc przeznaczonych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Należy do tego dodać zalety takie jak bliskość szkół, centrum sportowego i przystanków komunikacji miejskiej. W dodatku osiedle to jest objęte monitoringiem wizyjnym. Jeśli szukasz mieszkania w zabudowie jednorodzinnej, powinieneś zwrócić uwagę również na powyższe kwestie – ich wpływ na komfort życia jest nie do przecenienia.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x