Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czego nie należy zabierać do Samolotu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Czego nie należy zabierać do samochodu?

Jakich przedmiotów nigdy nie wnoś do samolotu – wraca jak bumerang przed każdym sezonem wakacyjnym. Polacy co raz częściej wybierają jako cel swoich wojaży egzotyczne, zagraniczne kurorty. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu, który pozwala tam dotrzeć jest samolot. Warto się do takiej podróży przygotować, zwłaszcza, jeśli jest to dla kogoś jego pierwszy lot. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jakich przedmiotów nie wolno pod żadnym pozorem zabierać do samolotu.

Czego nie należy zabierać do Samolotu?

Kontrolę bagażu podręcznego i rejestrowanego przeprowadzają na lotniskach funkcjonariusze kontroli bezpieczeństwa. Mają oni bardzo szerokie uprawnienia. Jednym z nich jest możliwość usunięcia z walizki, plecaka czy torby pasażera dowolnego przedmiotu, który ich zdaniem zagraża bezpieczeństwu lotnictwa cywilnego.

Lista przedmiotów i substancji, których nie wolno zabierać do samolotu może się różnić, w zależności od kraju, na którego terenie znajduje się lotnisko. Należy więc zapoznać się z regułami panującymi w tym zakresie w kraju, do którego się udajemy. Pozwoli nam to uniknąć przykrych incydentów w trakcie podróży powrotnej.

Podstawową regułą jest to, że nie wolno na pokład samolotu wnosić żadnych ostrych przedmiotów. Dotyczy to także przedmiotów codziennego użytku, takich jak nożyczki czy żyletki. Bezwzględnie należy umieścić je w bagażu odprawianym. Podobnie jest z materiałami wybuchowymi i łatwopalnymi. Odebrane nam będą więc podczas kontroli fajerwerki i farby w spreju, a czasem nawet lakiery do włosów.

Co można bez obaw umieścić w bagażu podręcznym? Elektryczne szczoteczki do zębów, telefony, tablety, laptopy, maszynki do włosów i inne proste urządzenia elektryczne bez obaw możemy wnieść na pokład samolotu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby przed odprawą elektronikę tego typu należy wyjąć z bagażu kabinowego i oddzielnie pokazać do kontroli. Nie ma ograniczeń dotyczących rodzaju i ilości pożywienia w stanie stałym, które może się znaleźć w bagażu podręcznym. Oczywiście należy w tym względzie ściśle przestrzegać przepisów celnych. Nieco inaczej wygląda przewożenie pożywienia płynów. Tu mają zastosowanie ograniczenia dotyczące objętości pojemników. Jeśli decydujemy się na przewożeniu w bagażu pokładowym szamponu, napojów, alkoholu czy innych substancji płynnych, to łączna objętość tych cieczy nie może przekroczyć 1 litra. Jednostkowe opakowania nie mogą być natomiast większe, niż 100 mililitrów. napoje, które ze sobą zabieramy, powinniśmy zakupić już po odprawie, czyli w strefie odlotów. Wyjątkiem od tej reguły są pokarmy dla dzieci, na przykład mleko modyfikowane. Kontroler może jednak poprosić rodzica o spróbowanie takiego płynnego posiłku. Naczelną zasadą podczas pakowania bagażu podręcznego powinno być to, że jeśli mamy co do jakiegoś przedmiotu wątpliwości, to powinniśmy umieścić go w bagażu rejestrowanym. Zawsze można również uzyskać dokładne informacje u przewoźnika, którego samolotem udajemy się w podróż.

Wszystkie przepisy i regulacje, które określają, co można zabrać na pokład samolotu w bagażu podręcznym, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym. Aby dbać o płynność odprawy i komfort podróży swój i współpasażerów, należy bezwzględnie przestrzegać tych zasad. Dzięki temu unikniemy przykrych incydentów, które mogłyby zepsuć nam wakacyjny wyjazd.

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x