Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czerwone wnętrze źródłem energii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czy czujesz się znudzona i przemęczona? Nie masz energii do wykonywania codziennych zajęć? Naładuj swoje akumulatory, energią płynącą z twojego wnętrza. W jaki sposób? Badania psychologiczne potwierdzają wpływ barw pomieszczeń, w których przebywamy na naszą psychikę. Energii doda ci lekka zmiana wnętrza. Postaw na kolor czerwony. Kolor ten mówi o pewności siebie, wytrwałości i dodaje energii. Jednak przemalowanie ścian na ten kolor nie jest dobrym pomysłem. Jak już wspomniano, kolor ten ma ogromną siłę i potrafi w znaczny sposób oddziaływać na człowieka.

Gdybyśmy przemalowali ściany na czerwono w salonie bądź jadalni, czyli w pomieszczeniach, w których przebywamy najczęściej, kolor ten mógłby wyzwalać w nas niepożądane emocje takie jak złość oraz agresję. Wprowadźmy zatem tylko akcenty koloru czerwonego do naszego mieszkania. Sami się przekonamy, ze dodatki w zupełności wystarczą. Mogą to być na przykład fronty od szafek kuchennych oraz rolety, a także podstawki pod talerze w jadalni. W salonie mogą to być poduszki na kanapę wazon oraz czerwona świeczki zapachowe. Pamiętajmy by kolor ten łączyć raczej z zimnymi barwami, mogą to być odcienie szarości, czerni oraz modne w tym sezonie biele. Nawet się nie spostrzeżemy jaki niezastąpiony klimat wprowadzimy do domu, dekorując go takimi małymi akcentami, tego żywiołowego koloru.

Czerwień wspaniale odnajdzie się w sypialni, ten kolor sprawi że przestaniesz to miejsce kojarzyć tylko z miejscem odpoczynku po całym dniu, gdyż wspaniale działa na nasze zmysły. Przy wprowadzaniu tego koloru do mieszkania, pamiętaj o pominięciu pokoju malucha. Na dzieci silnie oddziałuje wszystko co je otacza, a nie chcemy by czerwień miała na nie zły wpływ, pobudzając dziecko. Pamiętaj, że czerwień i jej odcienie, nie tylko sprawią że twoje wnętrze stanie się cieplejsze i przytulniejsze. Doda ci także dawkę niezbędnej energii.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x