Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czy można wyremontować łazienkę za 15.000 złotych?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Remont łazienki można wykonać zarówno za kilka, jak też kilkanaście tysięcy złotych. Gdy dysponujemy sumą 15 tysięcy złotych możemy nawet przy dużej łazience stworzyć pomieszczenie, w którym wykorzystamy najlepszej jakości materiały wykończeniowe. Z drugiej strony nie można zapominać, że nie ważne jaką sumę będziemy dysponowali bez większych problemów przy remontowaniu pomieszczenia możemy ją przekroczyć.

Zanim rozpoczniemy remont łazienki i dysponując określoną sumą pieniędzy najważniejsze jest przede wszystkim ustalenie z jakich materiałów wykończeniowych zamierzamy korzystać. Istotne jest również określenie kosztów zakupu niezbędnych urządzeń do łazienki. Na wannie, kabinie prysznicowej, sedesie nie możemy oszczędzać. Będą nam one służyć przez wiele lat, więc muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów oraz cechować się optymalną jakością. Sama wanna może kosztować nawet więcej, niż piętnaście tysięcy złotych. Do takich wanien zaliczają się te do wykonywania masaży, medyczne.

Zakup wanny

Wannę dobrej jakości można wraz z obudową kupić za około tysiąca złotych. Nawet za kilkaset złotych można kupić wannę z hydromasażem. Jednak na wannę z hydromasażem warto poświęcić nieco więcej pieniędzy, gdyż wówczas możemy liczyć na nieco lepszą jakość. Standardową wannę dobrej jakości możemy kupić za mniej, więcej sześćset złotych. Średniej jakości wannę można kupić poniżej pięćset złotych. Jednak zdecydowanie lepszym pomysłem jest postawienie na dobrej jakości wannę. Najlepszej jakości obudowa do wanny to koszt około czterystu złotych. Nie można również zapominać o zakupie baterii do wanny. Koszt dobrej jakości baterii to przynajmniej pięćset złotych.
Zakup prysznica to zdecydowanie większe koszty. Wysokiej jakości kabina z brodzikiem to przynajmniej dwa tysiące złotych. Do tego dochodzi zakup baterii, która jeśli ma być najwyższej jakości trzeba będzie wydać kolejne czterysta złotych. Nie można również zapominać o montażu. Jeśli zamówimy robotników do takiej pracy to przy prysznicu zapłacimy około dwustu a przy wannie stu złotych.

Sanitariaty

Na sanitariatach również nie oszczędzimy. W przypadku toalety zapłacimy za bardzo dobrej jakości WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym około ośmiuset złotych. Natomiast umywalka podszafkowa w zestawie z szafką i syfonem będzie nas kosztować w jednej z najlepszych wersji około sześciuset złotych.

Prace wykończeniowe w nowej łazience

Jeśli wprowadzamy się do domu czy mieszkania w stanie surowym trzeba będzie zatrudnić elektryka oraz hydraulika. Instalacja elektryczna oraz zamontowanie lamp sufitowych to koszt trzystu złotych a wymiana lub zamontowanie hydrauliki to co najmniej osiemset złotych.

Ściany i sufity

Przy ścianach oraz sufitach raczej będziemy musieli zdecydować się na tynkowanie. Znacznie lepsze warunki sanitarne stworzymy w łazience, jeśli postawimy na płytki ceramiczne. Jeśli postawimy na płytki, fugi bardo dobrej jakości oraz będziemy musieli wykonać gruntowanie, ale prace wykonamy samodzielnie to nie wydamy więcej, niż trzy i pół tysiąca. Jednocześnie będziemy mogli zdecydować się na najlepszej jakości płytki ceramiczne na rynku, co jest bardzo ważne z punktu widzenia trwałości takich materiałów budowlanych. Nieco mniejsze pieniądze trzeba będzie poświęcić na bardzo dobrej jakości płytki na podłogę. Wykonując kładzenie płytek samodzielnie koszty ich zakupu włącznie z klejem i materiałami gruntującymi zamknie się w ramach sumy około tysiąca dwustu złotych.

Wyposażenie łazienki

Na oszczędności możemy sobie pozwolić przy kupowaniu dodatkowego wyposażenia łazienki. Drzwi mogą być średniej jakości a za takie nie zapłacimy więcej, niż sześćset złotych. Zakup trzech wykonanych ze średniej jakości materiałów szafek to koszt tysiąca złotych. Dobrej jakości grzejniki to wydatek rzędu ośmiuset złotych. W ramach dodatkowych akcesoriów możemy pozwolić sobie na zakup średniej lub dobrej jakości lustra łazienkowego, półki, wieszaków, mydelniczki, uchwytu do papieru, kosza na śmieci, szczotki do WC, czy dywanika lub maty. Koszt zakupu takich akcesoriów powinien się zmieścić w sumie pięciuset złotych.
Przy tak kształtujących się kosztach zakup najlepszej jakości pralki, która będzie kosztować około dwóch tysięcy złotych, pozwala na zamknięcie się kosztów remontu mniej, więcej w kwocie czternastu tysiącach złotych, jeśli wybierzemy wannę oraz piętnastu tysięcy, gdy zdecydujemy się na kabinę prysznicową.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x