Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czy warto inwestować w nieruchomości? Jakie nieruchomości są najczęściej wybierane jako inwestycyjne?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Czy warto inwestować w nieruchomości? Jakie nieruchomości są najczęściej wybierane jako inwestycyjne?

Inwestowanie w nieruchomości od lat jest bardzo popularne i nic w tym dziwnego. Na niektórych mieszkaniach czy lokalach użytkowych faktycznie można sporo zarobić i będzie to stały, regularny dochód. Co więc trzeba wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości?

 

Czym są nieruchomości inwestycyjne?

Zgodnie z przepisami, nieruchomościami inwestycyjnymi nazywa się wszystkie aktywa, które zostały nabyte w celu osiągnięcia korzyści materialnych, a więc mogą to być mieszkania, lokale użytkowe, a nawet miejsca parkingowe. Nie są one użytkowane przez właściciela, ale ma on zyski pochodzące na przykład z ich wynajmu.

Gdzie szukać nieruchomości inwestycyjnych?

Szukając nieruchomości pod inwestycje zazwyczaj korzysta się z usług biur, które zajmują się pośredniczeniem w sprzedaży i zakupie nieruchomości. Osoby tam pracujące potrafią szukać takich mieszkań czy domów, które będą odpowiadały wymaganiom przyszłego właściciela. Nieruchomości inwestycyjnych można szukać także na stronach z ogłoszeniami jak sprzedajemy.pl/nieruchomosci/, gdzie widoczne są anonse mieszkań, domów, gruntów, lokali, a nawet garaży z różnych miejscowości.

Jak szukać nieruchomości pod inwestycje?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej nieruchomości się szuka. Czy ma to być mieszkanie na wynajem, czy lokal handlowo-użytkowy czy nawet dom. To zawęzi zakres poszukiwań i ułatwi wybór odpowiedniej nieruchomości. Wiedząc już jaki rodzaj aktywu nas interesuje, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Kluczowa w każdym przypadku jest lokalizacja. To ona w znaczny sposób wpływa na to, czy z danej nieruchomości będzie można osiągnąć zyski w krótkim czasie.

Szukając mieszkania na wynajem należy zastanowić się, kto będzie naszą grupą docelową. Jeśli studenci, wtedy należy szukać nieruchomości w pobliżu uczelni. To zagwarantuje brak problemów z wynajmem, nawet jeśli umowa będzie zawierana jedynie na rok i po tym czasie trzeba będzie szukać kogoś nowego na miejsce. Jeśli natomiast oferta wynajmu skierowana będzie do par i rodzin z dziećmi, wtedy należy poszukać nieruchomości położonych wśród spokojnych osiedli, skąd blisko do sklepów, punktów medycznych, a w pobliżu są place zabaw, żłobki, przedszkola i szkoły.

Nie bez znaczenia jest także metraż nieruchomości pod inwestycję. Większym zainteresowaniem cieszą się kawalerki niż duże mieszkania. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał mieszkać sam lub we dwoje i wybierze niezależne mieszkanie. Co innego w przypadku studentów. Im zależy na zmniejszeniu kosztów, dlatego często decydują się na większe nieruchomości, jednak muszą mieć one nieprzechodnie pokoje, które zapewnią im komfort podczas mieszkania z obcymi ludźmi.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Odpowiedź jest właściwie oczywista. Opłaca się inwestować w nieruchomości, szczególnie w mieszkania pod wynajem. Ludzie muszą mieć gdzie mieszkać, a nie zawsze stać ich na zakup nieruchomości w mieście, do którego dopiero co przyjechali i np. rozpoczynają nową pracę czy studia. Zawsze będzie popyt na dobrze zlokalizowane mieszkania i lokale użytkowe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup nieruchomości inwestycyjnych.

 

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x