Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czym się kierować wybierając lampę sufitową?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Lampy sufitowe to standardowy element wyposażenia każdego pomieszczenia, który nie może zostać pominięty przy aranżacji wnętrz. Każde wnętrze ma inny wystrój, dlatego lampa sufitowa musi być odpowiednio dobrana, tak, aby oświetlać dane miejsce, a także, by pasować do całej stylizacji, dzięki czemu sufit nie będzie nudny i nabierze swoistego charakteru.

Miejscem lampy sufitowej jest zazwyczaj centralny punkt sufitu, dzięki czemu daje ona naturalne, przyjemne i równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. W kuchni czy jadalni umieszczona jest zazwyczaj nad stołem, ale nie jest to reguła.

Kształt lampy i jej wielkość mają znaczenie dla rozproszenia światła, dzięki czemu możemy pracować nad efektem wizualnym. Zabawa oświetleniem pozwala nam na uwypuklenie, podkreślenie pewnych obszarów, czy rzeczy, bądź też możemy odwrócić za jej pomocą od czegoś uwagę.

Bez względu na pomieszczenie, do jakiego poszukujemy oświetlenia, musimy postarać się wkomponować je odpowiednio w wystrój całego obszaru. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych propozycji, w wersji zarówno lampy nowoczesnej jak i klasycznej . Poza kształtem musimy zwrócić uwagę na kolor (czy jest jednolita, czy może wielobarwna).

Najpopularniejszymi producentami lamp sufitowych są takie firmy jak:

  1. Italux
  2. MASSIVE
  3. Kanlux
  4. Eglo
  5. Maxlight
  6. Reality
  7. Candellux
  8. Lemir
  9. Philips
  10. Markslojd

By dopasować odpowiednio lampę należy wziąć także pod uwagę wielkość wnętrza. Istnieje prosta zasada dopasowania lampy: należy zmierzyć długość i szerokość wnętrza w centymetrach i pomnożyć przez 2,5. W ten sposób wychodzi nam średnica lampy. Przykładowo, jeżeli mamy 8 na 10 metrów pomieszczenie, dobrze dopasowana lampa sufitowa powinna mieć średnicę 36 centymetrów.

Warto również zastanowić się nad rodzajem lampy, nie wszędzie bowiem pasują poszczególne modele. Lampy wiszące lub żyrandole nie sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, szczególnie w łazience – tam lepiej zdecydować się na plafony czy oprawy wpuszczone w sufit. Także w pokoju dziecięcym ze względu na bezpieczeństwo podczas zabawy (latające przedmioty), również warto zastosować płaską lampę – na przykład wspomniany plafon.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x