Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Czyszczenie klimatyzacji krok po kroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Czyszczenie klimatyzacji krok po kroku

Klimatyzacja zapewnia komfort zarówno w upalne, jak i chłodne dni. To wygoda i duże ułatwienie dla lokatorów, jednak posiadanie klimatyzacji domowej wiąże się z pewnymi dodatkowymi obowiązkami – regularną pielęgnacją i czyszczeniem oraz przeglądami. Dla jej sprawnego działania niezbędne jest okresowe czyszczenie klimatyzacji domowej. Jak czyścić ją skutecznie? Na czym skupić uwagę?

Czyszczenie klimatyzacji krok po kroku

Brak odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji klimatyzatora może doprowadzić do licznych chorób domowników i mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Poprzez nagromadzony na filtrach osad bakterii, grzybów, pleśni i innych zanieczyszczeń wypuszczane do pomieszczenia powietrze jest zanieczyszczone. Stosuje się więc specjalne filtry, które wyłapują i zatrzymują kurz i bakterie oraz działają bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie.

Samodzielne czyszczenie klimatyzacji nie jest trudne. Najważniejsze są filtry, które można przeczyścić specjalnym środkiem dla nich przeznaczonych bądź zwyczajnie wymienić na nowe. Ważne jest też zwrócenie uwagi na czystość paneli klimatyzatora, ponieważ to przez nie odbywa się cyrkulacja powietrza pomiędzy pomieszczeniem a urządzeniem.

Czyszczenie klimatyzacji domowym sposobem jest proste. Wystarczy bowiem posiadać ściereczkę, delikatny środek myjący – najlepiej bakteriobójczy, odkurzacz oraz ciepłą wodę. Czyszczenie rozpoczynamy od usunięcia i dokładnego umycia kratki przedniej. Następnie, przechodzimy do filtra – albo wyciągamy go i myjemy bądź odkurzaczem usuwamy z niego zanieczyszczenia. Uważa się, że dla poprawnego działania klimatyzatora, czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się co trzy tygodnie. Podczas konserwacji, należy sprawdzić też rurkę odprowadzającą wodę oraz wylot wody z urządzenia. Sprawdź, gdzie profesjonalnie możesz oczyścić klimatyzację: https://www.caligo.pl/wiosenna-promocja-na-czyszczenie-klimatyzacji/.

Brak odpowiedniej konserwacji urządzenia oraz pielęgnacji bardzo często prowadzi do zagrzybienia klimatyzacji domowej. Wówczas wydmuchiwane powietrze zawiera liczne bakterie, co może mieć negatywny skutek na zdrowie domowników. Niezwykle istotna jest więc dezynfekcja tacy skroplin. Do parownika można również wlać preparat grzybobójczy, który wyeliminuje powstałe tam grzyby.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x