Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dachówka. Czemu warto wybrać ten typ pokrycia dachowego?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dachówka. Czemu warto wybrać ten typ pokrycia dachowego?

Chociaż rodzajów pokrycia dachowego jest całkiem sporo, żaden z nich nie cieszy się tak dużym jak dachówka uznaniem architektów, budowniczych oraz inwestorów. Powodów takiego stanu rzeczy nie trzeba jednak długo szukać. Dachówki są trwałe – w odpowiednich warunkach mogą przetrwać nawet ponad sto lat – i świetnie się prezentują. Szeroka gama wzorów dostępnych w ofercie współczesnych producentów sprawia zaś, że bez większych problemów dobierzemy odpowiedni model do każdej wizji architektonicznej. Co jednak warto o nich wiedzieć? Jakie rodzaje dachówek są obecnie dostępne na rynku?

  1. Jaki materiał? Dachówka ceramiczna oraz pozostałe rodzaje

  2. Dachówka marsylka. Tradycyjna forma w nowoczesnej odsłonie

  3. Dachówka ceramiczna. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaki materiał? Dachówka ceramiczna oraz pozostałe rodzaje

Dachówki tradycyjnie kojarzymy przede wszystkim z modelami ceramicznymi. Są one stosowane od setek lat – to właśnie je znajdziemy na dachach zabytkowych kościołów lub kamienic. Mimo upływu lat oraz pojawieniu się na rynku wielu nowych, często tańszych rozwiązań, jej popularność wciąż nie słabnie. Poza dachówkami ceramicznymi, inwestorzy do wyboru mają również wyroby z innych materiałów. Doskonałym przykładem może tu być dachówka cementowa, która wyglądem często do złudzenia przypomina swój tradycyjny odpowiednik. Nietypowym rodzajem jest też dachówka szklana, która znajduje zastosowanie w przypadku niektórych realizacji.

Dachówka marsylka. Tradycyjna forma w nowoczesnej odsłonie

Dachówka ceramiczna nie jest jednak jednolitym segmentem rynku. Znajdziemy w nim modele różniące się wieloma parametrami – od rodzaju użytej do ich wyrobu gliny, przez technologię produkcji, aż po design. Jeśli chodzi o ten ostatni czynnik, dostępne są zarówno nowoczesne projekty będące autorskim dziełem specjalistów z danych firm, jak i też propozycje doskonale znane architektom od setek lat. Do tej drugiej grupy niewątpliwie zalicza się dachówka marsylka, która swoim projektem nawiązuje do XIX-wiecznych rozwiązań.

Dachówka ceramiczna. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

By mieć pewność, że dachówka ceramiczna spełni nasze oczekiwania i przetrwa wiele lat, przy jej wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące czynniki:

    • stopień izolacji termicznej oraz akustycznej;

    • wykonanie z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów;

  • wytrzymałość na upływ czasu oraz czynniki zewnętrzne, a także długi okres gwarancji;

  • możliwość montażu na różnych rodzajach dachów;

  • ciekawy projekt i wysoką jakość wykonania.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x