Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Designerskie oświetlenie do kuchni, salonu i sypialni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Designerskie oświetlenie do kuchni, salonu i sypialni

Dobrze dobrane oświetlenie to funkcjonalność i estetyka w jednym. Nie tylko gwarantuje lepszą widoczność, uprzyjemniającą codzienne czynności domowe, ale również stanowi istotny walor podnoszący atrakcyjność pomieszczenia.

 

W szczególności, kiedy designerska forma i daleki od powtarzalności projekt, pełni centralną rolę domowej aranżacji. Jednak każde wnętrze to również inne światło. Dlatego dla zachowania optymalnego komfortu mieszkania, należy dobierać lampy zgodnie z ich przeznaczeniem i sposobem wykorzystania.

Salon i sypialnia – różnorodność mile widziana!

W tych pomieszczeniach nie ma miejsca na jednorodność. Salon, w szczególności urządzony w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu, ma za zadanie pełnić rolę sprzyjającą wypoczynkowi, jak i reprezentatywną. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że to właśnie w nim spędzamy stosunkowo największą część wolnego czasu, zarówno delektując się smakiem popołudniowej kawy, jak i urządzając rodzinne przyjęcia. Dlatego umieszczenie designerskich opraw świetlnych, odpowiednio dostosowanych do ogólnego zastosowania, okazuje się sprawą najwyższej rangi. A konkretnie? Dobrze oświetlony pokój dzienny powinien być wyposażony w trzy źródła światła: ogólne, zadaniowe i dekoracyjne. Używane o różnych porach dnia, zgodnie z zapotrzebowaniem, pozytywnie wpływa na funkcjonalność, estetykę i komfort przebywania. W tym wypadku designerski żyrandol, umieszczony w centralnej części sufitu okaże się ciekawym punktem wyjścia dla całej aranżacji. Uzupełniony o stylową lampę stojącą, uprzyjemniającą wieczorny relaks z ulubioną lekturą w dłoni, podkreśli kameralną atmosferę. Ciepły blask odbijający się od ścian zrelaksuje podczas seansów filmowych czy rozmów we dwoje. Do tego światło punktowe na ścianach (mające więcej wspólnego z dekorowaniem niż oświetlaniem) będące w stanie wyeksponować rodzinną galerię zdjęć czy kolekcję obrazów.

W oświetlaniu sypialni, podobnie jak salonu, równie ważna jest różnorodność. Punktem wyjścia także okazuje się montaż światła centralnego, niezwykle potrzebnego podczas sprzątania czy wybierania garderoby. Uzupełnieniem mogą być proste w swej konstrukcji, ale utrzymane w designerskim charakterze lampki przy łóżku. Ostatnio bardzo modne stały się oprawy o ruchomym ramieniu, z możliwością sterowania kątem i kierunkiem padania światła. Do tego stylowe lampki nocne umieszczone przy łóżku, które z jednej strony pozwolą zbudować nastrój we wnętrzu, w drugim zaś zapewnią bezpieczeństwo podczas nocnego wstawania.

Designerskie oświetlenie do kuchni

Oświetlając kuchnię, w największym zakresie należy skupić się na strefie roboczej. Świetnie w tym zakresie sprawdzą się lampy linowe lub punktowe, skutecznie uprzyjemniające kuchenne rewolucje. Musimy pamiętać o odpowiednim doświetleniu stołu. W tym miejscu nasza wyobraźnia może popuścić wodze fantazji, albowiem w zależności od preferencji, można zdecydować się na zakup minimalistycznej, ale luksusowo prezentującej się lampy z designerskim kloszem lub ukierunkowanych na futuryzm lamp splotowych, wyróżniających się modernistycznym wykończeniem.

Artykuł został przygotowany przez salon meblowy Behome.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x