Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Deski elewacyjne oraz tarasowe – eleganckie wykończenie budynku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kwestią budzącą wiele wątpliwości u osób, które akurat stawiają swoje domy, jest bardzo często wykończenie samego budynku oraz poszczególnych jego części. Wychodząc naprzeciw ewentualnym pytaniom w tym temacie, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu dwa ciekawe, praktyczne i przede wszystkim stylowe sposoby na wykończenia, i podzielić się wyczerpującymi informacjami na ich temat z tymi, którzy takich informacji łakną.

Deski elewacyjne – sposób znany i lubiany
Deski ewelacyjne to jeden z najpopularniejszych sposobów wykańczania domu. I nie ma się co temu dziwić, gdyż sposób to naprawdę stylowy i jednocześnie praktyczny, trwały!

Ten rodzaj wykończenia daje duże pole do popisu wyobraźni – nie ma bowie jednego przepisu na wykończenie domu w ten sposób, wszystko zależy od nas! Można na przykład pokryć takimi deskami całą elewację budynku lub też – jeśli się ma taką wizję – jedynie jej fragment(y). Dzięki temu, że deski elewacyjne są oferowane w dosyć szerokiem gamie rodzajów, z pewnością każdy znajdzie taki produkt, jaki będzie współgrał z jego wizją wymarzonego domu. Takie wykończenie można zrobić nie tylko w wybranym przez siebie kolorze, lecz i z wybranego przez siebie gatunku drewna. Oczywiście, jeżeli sami się na tym nie znamy i nie potrafimy dokonać wyboru, profesjonaliści, u których mamy nadzieję się zaopatrzyć, z pewnością nam pomogą w wyborze najlepszej dla nas opcji!

Naprawdę warto choćby rozważyć ten sposób, gdyż drewniane wykończenia domu są nie tylko gustowne i eleganckie, lecz i przy tym nowoczesne. No i, co najważniejsze, praktyczne, gdyż zachowują trwałość przez długie lata!

Do wykończenia pomniejszych elementów – deski tarasowe
Dom, w dodatku piękny i wykończony z klasą, to przecież nie tylko elewacja, lecz również i pomniejsze elementy budynku. I je również trzeba elegancko wykończyć, by całość budynku prezentowała się należycie. Dlatego też polecamy ze swojej strony deski tarasowe – również są eleganckie i trwałe, tak jak deski elewacyjne, lecz dostosowane do mniejszych i wymagających większej dbałości o szczegóły miejsc. Ten produkt również – w dobrych firmach, oczywiście – jest dostępny w szerokiej gamie kolorów oraz gatunków drewna. Jak to się mówi – do wyboru, do koloru!

Jaki gatunek drewna wybrać?
To, że wybieramy gatunek drewna, które będzie otaczać nasze domostwo, to nasz niewątpliwy przywilej, jednak… co zrobić, kiedy zupełnie się człowiek na tym nie zna? Cóż, można skonsultować się z ekspertami, ale znacznie łatwiej będzie czytać dalej ten artykuł, gdyż za chwilę pokrótce omówimy najpopularniejsze gatunki drewna oraz przyczynę ich popularności.

Mimo że jeszcze do niedawna używano krajowej produkcji desek elewacyjnych (np. sosnowych albo świerkowych), to dziś już wiemy, że nie był to najlepszy pomysł. Znacznie lepiej wybrać drewno pochodzenia europejskiego lub nawet egzotycznego, ponieważ cechuje się ono znacznie większą trwałością, a ponadto po prostu wygląda o wiele bardziej estetycznie. Do najpopularniejszych gatunków wybieranych do wykończenia budynków mieszkalnych należą między innymi:

  • sosna syberyjska – niezwykle wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne
  • świerk skandynawski – twardy, bardzo zagęszczony materiał, odporny na warunki atmosferyczne
  • modrzew syberyjski – o wspaniałych barwach (od żółtych aż po czerwone) oraz również wyjątkowo trwały
  • thermo jesion – w ciepłym, karmelowym odcieniu; termowany w temperaturze ponad 180 stopni, co czyni z niego niewiarygodnie twardy oraz stabilny surowiec

Nie można zapomnieć także o gatunkach pochodzenia egoztycznego takich jak na przykład okoume, meranti, badi, tataujba, amazakoue czy cedr kanadyjski. Również te gatunki drewna warte są rozważenia, gdyż cechują się ogromną odpornością na zmienne i szkodliwe warunki atmosferyczne i biologiczne (np. grzyby czy robaki!), a ponadto występują w atrakcyjnych barwach. Elewacja wykończona deskami z drewna egzotycznego z pewnością przykuje uwagę przechodniów swoją elegancją.

Detale mają znaczenie
Wykończenie elewacji i pomniejszych szczegółów budynku to właściwie ostatni etap budowy, więc powinien być wykonany należycie. Jest przecież najbardziej widoczny i każda skaza, każde zaniedbanie od razu rzuci się w oczu. Montując więc takie wykończeniowe deski, warto zatrudnić do tego osobną ekipę budowlaną – taką, która ma w tym duże doświadczenie. Często firmy produkujące deski elewacyjne oraz deski tarasowe mają w swojej ofercie taką usługę – są oni wyspecjalizowani właśnie w tej branży, więc na pewno warto im zaufać, gdyż zdają sobie sprawę, że tak naprawdę nie od rodzaju zakupionego produktu, ale tego, jak będzie on wyglądał finalnie, po montażu, zależy zadowolenie klienta.

Detal ma znaczenie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi wykończenie tak dużej powierzchni jak elewacja budynku. Do wyboru mamy tak naprawdę dwie opcje:

  • montaż, który uwzględnia pozostawienie na widoku elementów mocujących
  • montaż, który maskuje elementy mocujące przy użyciu specjalnych blaszek systemowych

Właściwie nie ma to większego znaczenia, jeśli zostanie wykonane dobrze, więc wybór jednej z tych dwóch opcji zależy niemalże tylko i wyłącznie od poczucia estetyki właściciela domu.

Dowiedz się więcej o tarasach drewnianych na stronie Vitis.net.pl

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x