Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dlaczego kostka chodnikowa jest tak popularna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dlaczego kostka chodnikowa jest tak popularna?

Kostka brukowa jeszcze kilkanaście lat temu była uważana niemalże za synonim luksusu. Z powodu swojej dość wysokiej jak na tamte czasy ceny oraz ekskluzywności, niewiele osób decydowało się na jej montaż.

 

Od tamtego czasu jednak bardzo wiele się zmieniło. Teraz płyty chodnikowe są uznawane za niemal niezbędne na każdej posesji. Osoby decydujące się na nie doceniają przede wszystkim ich walory estetyczne i użytkowe. Każdy nowo powstający dom jest otoczony kostką brukową, która stała się codziennym elementem polskiego pejzażu.

Dlaczego kostka chodnikowa jest tak popularna?

Do głównych przyczyn ogromnej popularności kostki chodnikowej przede wszystkim musimy zaliczyć jej niesamowity wygląd i dostojność, którą zyskuje wyłożona nią posesja. Już na etapie projektowania ułożenia kostki musimy wybrać jej kolor. Możemy zdecydować się na różne warianty kolorystyczne oraz różnorodne wzory, ponieważ producenci zapewniają dzisiaj nieograniczone możliwości. Jeżeli wolimy jednak postawić na klasykę, dobrym wyborem będzie kolor ceglany, lub bordo. Sprawdzi się też tradycyjny szary, lub ciemnoszary kolor.

Praktyczność w cenie

Płyty chodnikowe są tak popularne również ze względu na swoją niesamowitą praktyczność. Przede wszystkim są wodoodporne, co sprawia, że woda łatwo ścieka nam z posesji na drogę. Trzeba tylko pamiętać, by podczas układania kostki wykonać skos umożliwiający odpowiedni spływ wody. Kostka też łatwo się myje i nie wymaga codziennej pielęgnacji. Wystarczy tylko kilka razy w miesiącu wyczyścić ją za pomocą zwykłej miotły, by stale zachowywała ładny i dostojny wygląd. Dobrze wykonana i położona kostka właściwie nie ma wad – w zimę nie popęka, a latem nie ulegnie odkształceniom. Jedynym problemem mogą być rośliny, które czasem pojawiają się miedzy fugami. Inną przypadłością spotykaną przez posiadaczy kostki brukowej są mrówki, które penetrują szczeliny między fugami i wynoszą z nich piasek. W takiej sytuacji niezbędne będzie zastosowanie środka owadobójczego, lub innego sposobu na przegonienie mrówek. Warto zainwestować w dobrą jakościowo i elegancką kostkę brukową, by nasza posesja wyglądała dostojnie. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie fantastycznego efektu przed naszym domem.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x