Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dobór odpowiedniej bramy do garażu samochodowego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dobór odpowiedniej bramy do garażu samochodowego
Coraz więcej budynków wyposażonych jest w garaż ułatwiający parkowanie i wejście do budynku pomieszczeń mieszkalnych.

Wymusza to na architektach takie zaplanowanie drzwi garażowych, aby mogły one chronić budynek przed włamaniem i zmniejszały ilość traconego ciepła. Takie połączenie cech użytkowych umożliwia również zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania pojazdów tak, aby były chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

Dobór modelu drzwi garażowych w zależności od ilości miejsca

Aby drzwi były funkcjonalne, muszą mieć one zapewnioną przestrzeń pozwalającą na ich swobodne otwarcie. Klasyczne drzwi uchylne powinny mieć możliwość blokowania ich po otwarciu na elewacji. Takie bramy garażowe są niepraktyczne i ograniczają funkcjonalność podwórka i podjazdu do garażu. Często ich stosowanie wynika z modernizacji już istniejących drzwi oraz niskiej odległości pomiędzy podłogą a sufitem w garażu.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na chowanie bramy garażowej do wnętrza budynku, przez co mamy swobodny dostęp do pojazdu i wejścia garażowego. Wymagają jednak przestrzeni na umieszczenie konstrukcji nośnej na suficie garażu.

Rozwiązania oszczędzające miejsce

Do uniwersalnych rozwiązań należy zaliczyć bramy segmentowe. Dopasowane płyty poziome mają możliwość ruchu względem siebie, co poprawia komfort ich użytkowania. Taki zestaw po szynach jezdnych chowany jest do wnętrza budynku. Można również zastosować automatyczne zamykanie przy pomocy silnika elektrycznego. Każdy element jest tak dopasowany, aby po całkowitym zamknięciu zachować szczelność i wysoki poziom izolacji termicznej. Wcześniej należy dokonać pomiarów obiektu, aby dobrać odpowiedni model spełniający oczekiwania klienta.

Walory dekoracyjne bram garażowych

W przypadku bram również są stosowane kompleksowe rozwiązania. W ten sposób można wykonać płoty i bramy w tej samej stylistyce. Dobrym przykładem są produkty takie jak bramy Wiśniowski. W tym wypadku inwestor może stworzyć dowolną aranżację bryły budynku, gdzie elementy będą nawiązywały do tej samej formy. Podnosi to walory dekoracyjne takich elementów architektonicznych i pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany kolorystyki według palety kolorów.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x