Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dobre usytuowanie piekarnika

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiedni wybór sprzętu jest tak samo ważny jak jego odpowiednie zamontowanie oraz usytuowanie. Nawet najlepszy sprzęt, z wieloma wymyślnymi funkcjami nie sprawi nam zadowolenia z jego użytkowania gdy będzie nieprawidłowo działał. Problemy z jego poprawnym funkcjonowaniem mogą właśnie wynikać ze złego montażu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej montażowi piekarnika. Na co powinno się zwrócić szczególna uwagę?

Pierwszą sprawą będzie znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym będzie stał piekarnik. Zazwyczaj ustawia się go tuż pod płytą gazową bądź indukcyjną. Nowoczesna kuchnia rządzi się swoimi zasadami, możesz więc ustawić piekarnik gdzie ci się tylko podoba. Jeśli w swojej kuchni przewidujesz szafki wyższe nisz standardowe, umieść piekarnik wyżej niż zwykle zabudowując go w niej. Z pewnością będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które często pracują przy użyciu piekarnika. Taki piekarnik może być zabudowany obok kuchenki mikrofalowej, bądź piekarnika parowego. Wybór zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Jeśli jednak decydujemy się na piekarnik gazowy, musi znajdować się bezpośrednio obok wylotu gazu. Piekarnik elektryczny potrzebuje tylko i wyłącznie gniazdka zasilającego. Jeśli chcemy by nasz piekarnik był zabudowany, musimy liczyć się z tym, że nie ukryjemy go całkiem.

O ile może on zostać przykryty blatem, to drzwi zostaną nie zasłonięte żadnym frontem. Nie możemy ich zasłonić, ze względu na ogrom ciepła emitowanego przez sprzęt. Drzwi w pewien sposób chronią piekarnik przed przegrzaniem, które mogłoby doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Są też plusy takiej zabudowy, w postaci niższej ceny. Jak wiadomo sam front kosztuje, a w tym wypadku możemy zaoszczędzić. Zastanów się jak możesz zagospodarować swoją kuchnię tak, by korzystanie z piekarnika sprawiało ci przyjemność, a nie przykry obowiązek.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x