Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dodatkowe oświetlenie w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Funkcjonalna kuchnia musi się opierać zarówno na odpowiednio skonstruowanym oświetleniu górnym, czyli centralnym jak też dodatkowych elementach i źródłach światła. W ten sposób można idealnie oświetlić wszystkie miejsca w kuchni, co ułatwia zarówno przygotowanie posiłków jak też utrzymanie czystości w kuchni. Kuchnia musi zapewniać optymalne warunki higieniczne.

Oświetlanie blatów

Jednym z istotnych elementów każdej kuchni jest blat, na którym przygotowuje się posiłki. Wykonywanie prac kuchennych można usprawnić poprzez zastosowanie dodatkowego oświetlenia. Takie oświetlenie może być oparte na lampie halogenowej. Zastosować można również listy LED, które pozwalają na korzystanie z oszczędnego źródła światła. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zastosowanie świetlówek. Wybierając oświetlenie ważne, by miało ono neutralny odcień. W ten sposób nie zniekształcamy barw poszczególnych mebli oraz produktów. Listy świetlne można zastosować pod szafkami wiszącymi.

Funkcja dekoracyjna światła

Oświetlenie oprócz funkcji użytkowej pełni również funkcję estetyczną. W kuchni również można wykorzystać takie elementy świetlne, które mogą stanowić ciekawy efekt stylistyczny. Ciekawą ozdobą mogą być lampy halogenowe umieszczone na ścianach. Halogenowe oświetlenie może być również zamontowane na suficie. Takie oświetlenie można umieścić nad szafkami kuchennymi. W kuchniach, które są połączone z salonem można zastosować oświetlenie LED. Umieszczające takie oświetlenie nad podłogą pomiędzy salonem i kuchnią można wydzielić oba pomieszczenia. Dodatkowo takie oświetlenie nie wymaga włączania górnego oświetlenia, gdy korzystamy w kuchni z lodówki, szafek.

Lampy mogą być również umieszczone w szafkach. Światło takie włącza się, gdy otwierane są drzwiczki. Jest to doskonałe rozwiązanie przy tych szafkach, które znajdują się z dala od światła centralnego i są słabo oświetlone. Światło może również być umieszczone w okapie. Z jednej strony można korzystać z okapów przyściennych a z drugiej strony okapów wyspowych, które można stosować w kuchniach z centralną wyspą. Oświetlenie w okapie pozwala na uzyskanie dodatkowego oświetlenia ważnych miejsc w kuchni. Takie oświetlenie może być sterowane za pomocą pilota lub przycisków, co pozwala regulować jego natężenie.

Elementem dekoracyjnym może być oświetlenie LED, które zamontowana jest na półkach. Takie oświetlenie może być wykorzystywane w nocy tworząc ciekawą atmosferę w pomieszczeniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x