Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dom od dewelopera – dlaczego warto?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dom od dewelopera – dlaczego warto?

Kupno własnego domu lub mieszkania to jeden z najważniejszych kroków w życiu każdego człowieka. Chcąc mieszkać w miejscu, które w pełni oddaje Twoją osobowość, należy dobrze się zastanowić jaki dom faktycznie wybrać. Aktualnie do dyspozycji są dwie opcje: domy z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Mimo nieustającej popularności rynku wtórnego, to jednak domy deweloperskie z rynku pierwotnego przeżywają prawdziwy renesans. Dlaczego tak jest? Czy faktycznie warto?

Dom od dewelopera – dlaczego warto?

Rynek mieszkań od ostatniego czasu bardzo się zmienił. Powstaje coraz więcej nowych osiedli nie tylko mieszkalnych, ale również domów w stylu bliźniak lub szeregowców. Już ponad połowa kupujących decyduje się na zakup domu od dewelopera z rynku pierwotnego, w ogóle nie rozważając tych z rynku wtórnego. Skąd taka zmiana? Deweloperskie domy na sprzedaż mają w sobie wiele zalet – będąc całkowicie nowymi i niezamieszkałymi jest jedną z najważniejszych. Co jeszcze mają takiego w sobie, że przeżywają rozkwit?

Rynek pierwotny a wtórny – najważniejsze różnice

Szybkie przypomnienie na czym polega różnica między rynkiem pierwotnym, a wtórnym. Rynek wtórny dotyczy domów i mieszkań już wcześniej zamieszkałych; zwykle są już częściowo umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD (np. lodówkę, kuchenkę), a nawet wyremontowane na przyjście nowych domowników. Rynek pierwotny z kolei to domy i mieszkania całkowicie nowe, jeszcze nigdy nie użytkowane. Nabywa się je bezpośrednio od Spółdzielni Mieszkaniowych bądź deweloperów.

Dom od dewelopera – dlaczego warto?

Pora na najważniejsze pytanie – dlaczego warto kupić dom od dewelopera? Przede wszystkim jest absolutnie nowy, niezamieszkały przez nikogo. To kupujący będzie (lub będą) pierwszym (i prawdopodobnie jedynym) domownikiem. Jest to ogromnie ułatwienie ze względu na brak konieczności przeprowadzania remontu, w tym przemalowywania ścian po poprzednikach. Jest po prostu świeży i bardziej „nasz”.

Nowe domy na sprzedaż to także nowoczesna architektura i budownictwo. W przypadku mieszkań to również wiele udogodnień, jak winda czy parking podziemny. Domy z kolei są estetyczne; podlegają aktualnym trendom zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W dodatku nie korzysta się z usług agencji nieruchomości, jak jest to w przypadku rynku wtórnego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami – tutaj podpisujesz umowę z deweloperem i tylko z nim się rozliczasz z inwestycji. Rosnąca popularność osiedli deweloperskich to także większy wybór ofert.

Domy deweloperskie charakteryzują się tym, że otrzymujemy je w stanie deweloperskim. Co to znaczy? Że nie są całkowicie wykończone; za kolor ścian, ustawienie mebli czy nawet układ pomieszczeń decyduje właściciel. Dzięki temu mamy większe pole do popisu w kwestii jego urządzenia – możemy to zrobić pod siebie, według naszego gustu i upodobań. Osoby z silnym poczuciem indywidualności na pewno będą zadowolone z takiego obrotu spraw.

Również, co ważne, deweloper zwykle nie inwestuje tylko w postawienie domów czy mieszkań. Dba także o okolice, aby cały teren wokół był atrakcyjny wizualny i funkcjonalny. I tak można spotkać place zabaw, posadzone drzewa, posianą trawę, a nawet jezdnię i wyjazd z osiedla.

Domy na sprzedaż od dewelopera to korzystna inwestycja dla każdego. Ofert nowych osiedli z rynku pierwotnego jest aktualnie tak dużo, że ciężko się zdecydować, który wybrać. Świadczy to o dobrej kondycji runku nieruchomości w naszym kraju, która nie zamierza spaść w najbliższym czasie.

Artykuł powstał przy współpracy z WTJ Home, deweloperem oferujący domy na sprzedaż w podpoznańskim Gwiazdowie. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia ich oferty, zwłaszcza mieszkańców Swarzędza, Kostrzyna i Poznania.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x