Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Domek jednorodzinny – domowa piwnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Osoby mieszkające w blokach zazwyczaj nie mają problemów z piwnicą. Zagospodarowanie odpowiedniej piwnicy leży w gestii administracji, a my dostajemy do niej tylko klucze. To dobrze rozwiązanie, bo stanowi dodatkową przestrzeń na przechowywane przez nas klamoty. Co więc powinniśmy zrobić, gdy takiej przestrzeni nie mamy? Udajmy się do administracji celem wyjaśnienia tej sprawy. To bardzo przydatny kąt, ponieważ nie tylko trzymamy tam swoje dotychczas nieużytkowane rzeczy, ale przede wszystkim różnego rodzaju słoiki z przetworami na zimę.

Takiego luksusu mogą zazdrościć posiadacze domków jednorodzinnych, którzy nie mają pod sobą piwnicy – w gruncie rzeczy mogliby ją zrobić, ale jest to tak kosztowne rozwiązanie, że się kompletnie nie opłaca. Zawsze jednak istnieje pewne pole manewru, pole rozwiązań. Być może mógłbyś wygospodarować jakąś przestrzeń i przeznaczyć ją na pomieszczenie, gdzie mógłbyś składować nie potrzebne klamoty czy przetwory na zimę? Nie sądzisz, że to dobre rozwiązanie?

Z pewnością tak, ale nie wszyscy cieszą się ogromną przestrzenią w domu. Niestety obecnie domki rodzinne budowane są coraz mniejsze. Wszystko zależy od funduszy danej rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że można wygospodarować niewielką ilość miejsca, chociażby na konfitury czy inne przysmaki. Czym powinno się charakteryzować takie pomieszczenie? Przede wszystkim powinno być z dala od wszelkich urządzeń cieplnych. Powinno też być bez okna. Ciemne pomieszczenie i w dodatku wychłodzone – idealnie się do tego nadaje. Sęk w tym, że nie każdy może stworzyć takie warunki, co jest stosunkowo trudne do wykonania. Wystarczy jednak byś zadbał o odpowiednią dużą ilość cienia, brak okien czy grzejników, by nasze coroczne zapasy mogły przygotować się na ucztę zimową, czego wam osobiście życzę.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x