Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Domowe biuro

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób wybiera pracę w domu. Prowadzenie firmy jednoosobowej, pisanie blogów bądź projektowanie stron internetowych, te i inne zadania związane z pracą zarobkową możemy bez trudności wykonywać w zaciszu własnego domu. Odejdą nam koszy najmu lokalu, dojazdu do firmy oraz stołowania się ”na mieście”. Jednak aby nasza praca w domu była efektywna, musimy zadbać o kilka szczegółów, bez których zarabianie w domu byłoby cięższe od pracy w biurze. Pierwszą zasadą jest wydzielenie osobnego pomieszczenia, które zapewni nam spokój, oraz ciszę odgradzając nas od domowego zgiełku. Urządzając to pomieszczenie, przede wszystkim pamiętajmy o tym by było funkcjonalne i praktyczne. Nie może znajdować się w nim zbyt wiele mebli, urządzeń obrazów na ścianie, gdyż sprawi wrażenie przytłoczonego, i ciężkiego. Odbije się to na nas i naszej pracy.

Kolory w takim pomieszczeniu, także powinny być lekkie. Mogą to być odcienie beżu oraz kremu, pastelowy niebieski czy zielony. Unikaj ciężkich czerwieni, fioletów i brązów które będą odpowiadały za ból oraz uczucie ciężkości głowy. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia domowego biura jest oświetlenie. Biurko, oprócz oświetlenia górnego, powinno by wyposażone w dodatkową lampkę. Kolor światła, też nie pozostaje bez znaczenia. Światło powinno być naturalnie żółte, a w żadnym wypadku białe. Jeśli mamy taką możliwość, biurko przy którym będziemy pracować postawmy przy oknie. Dekoracje ścienne, powinny przypominać nam przyjemne i miłe chwile. Mogą to być zatem zdjęcia, powieszone w antyramie.

Zbyt duża ilość dekoracji nie tylko przytłoczy pomieszczenie ale też, rozproszy nasze myśli i nie pozwoli nam skupić się na wykonywanej pracy. Meble domowego biura powinny przede wszystkim być wyposażone w odpowiednią ilość półek do przechowywania dokumentów. Zależnie od charakteru pracy, potrzebne będą także szuflady. Ostatnim elementem, na który powinno się zwracać uwagę jest fotel. Powinien on być wygodny i dopasowany indywidualnie do osoby.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x