Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Domowy gabinet w małym wnętrzu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Domowy gabinet w małym wnętrzu

Dla osób, które coraz częściej przynoszą pracę do domu samo biurko w salonie to często za mało, dlatego coraz częściej urządzają domowy gabinet. Ale co w przypadku niewielkiego metrażu mieszkania? Jak w małym pomieszczeniu wydobyć miejsce na odrębny kącik do pracy i nauki?

Domowy gabinet w małym wnętrzu

Planowanie przestrzeni przeznaczonej na domowy gabinet powinno się zacząć od wyboru miejsca, w którym jest się nam najlepiej skoncentrować. Wybór przestrzeni do pracy odbywa się raczej nieświadomie. Przeważnie siadamy tam gdzie jest nam wygodnie – czasami na kanapie z kubkiem gorącej kawy lub przy kuchennym stole, gdzie możemy coś podjadać. Nie zdajemy sobie sprawy, że wpływają na to takie czynniki jak oświetlenie, odległość od drzwi i okien czy natężenie ruchu w domu. Zatem wybierz te miejsce, w którym czujesz się najbardziej komfortowo i tam urządź swój gabinet.

Wydzielenie miejsca w małej przestrzeni

W małym wnętrzu bardzo ważne jest, aby przestrzeń przeznaczona na gabinet została wtopiona w resztę mieszkania. Często trudno jest znaleźć miejsce, w którym nie będą dochodziły nas szumy telewizora, czy dźwięki z kuchni. Tutaj z pomocą przychodzą np. szklane ścianki, które pomagają stworzyć małe zamknięte pomieszczenie, gdzie nie będą dobiegać dźwięki rozprzestrzenione w całym domu. Mogą to być np. boxy stworzone z dwóch półtorametrowych szklanych ścianek, tworzyw sztucznych lub drewnianych przysunięte z dwóch stron do ściany. W ten sposób uzyskamy przestrzeń do pracy.

Kolor a koncentracja

Dobór odpowiednich kolorów jest jedną z najważniejszych zasad urządzania niewielkich pomieszczeń, naturalnie jaśniejsze kolory optycznie powiększą przestrzeń, ale wybór koloru może wspomóc także naszą koncentrację. Najlepsze będą takie barwy jak błękit, biel czy jasna zieleń. Dla osób, które są kreatywne i szukają inspiracji dobre będą takie odcienie jak jasny fiolet lub szarości, połączone ze złotymi akcentami. Pracy naukowej natomiast pomaga błękit oraz jasne brązy.

Dla wydzielenia odrębnej przestrzeni warto także zastanowić się nad wyborem kontrastującego do całego pomieszczenia koloru, co może stanowić ciekawy element aranżacji wnętrza. Gdy mieszkanie jest w kolorze szarości, jasna zieleń nada jej więcej życia i pobudzi umysł do świeżego myślenia.

Prawidłowe oświetlenie

Jak wiadomo w małym pomieszczeniu bardzo ważne jest również oświetlenie, które wpływa na jakość naszej pracy. Zbyt ciemne światło może powodować, że praca będzie nam się szybko nużyć, a ciepłe barwy będą potęgować uczucie zmęczenia i powodować zasypianie przed komputerem. Dlatego też, domowy mini gabinet powinien mieć nie tylko dobrą lampkę na biurku, ale także własne górne oświetlenie, najlepiej zimne (jasno – białe). Tutaj w lampce dobrze sprawdza się oświetlenie halogenowe o różnym natężeniu, a w górnym, odpowiednią barwę dadzą świetlówki lub żarówki energooszczędne.

Porządek na biurku

Małe wnętrze bardzo łatwo jest zagracić stertą niepotrzebnych dokumentów. Ważne przy niewielkim gabinecie jest, aby pamiętać o porządku. Mogą w tym się przydać specjalne pudełka i skrzyneczki do archiwizacji niepotrzebnych już dokumentów. Pod ręką powinniśmy mieć jedynie to co jest nam niezbędne.

Jeśli pracujemy na komputerze stacjonarnym lub używamy dodatkowego monitora dobrym rozwiązaniem pomagającym uporządkować i stworzyć dodatkową przestrzeń na biurku jest zamontowanie monitora na ściance. Można do tego użyć specjalnego ramienia, które umożliwia obracać i przesuwać ekran w dowolnym kierunku.

Domowy gabinet nie powinien być miejscem w domu, które będzie za mocno odstawało od reszty wnętrza. Jego zadaniem jest nie tylko wspomaganie pracy, ale także współgranie z całym mieszkaniem, co znacznie lepiej wpływa na całościowy odbiór wystroju.

Gethome.pl – portal nieruchomości na sprzedaż i wynajem

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x