Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Domowy zestaw survivalowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Domowy zestaw survivalowy

Kryzysowe sytuacje zdarzają się coraz częściej. Anomalie pogodowe skutkują licznymi powodziami, nawałnicami, trąbami powietrznymi. Niewiele trzeba, aby w zaledwie kilka sekund stracić dach nad głową. Dlatego warto na takie sytuacje się przygotować. Odpowiedni zestaw survivalowy pomoże nam przetrwać nawet najtrudniejszy czas.

 

Co warto mieć w domu?
W przypadku dużej klęski żywiołowej, kiedy zostaniemy uwięzieni w domu, na pomoc może czekać nawet dwadzieścia cztery godziny Kilka rzeczy może sprawić, że przetrwanie w tych trudnych warunkach może okazać się zdecydowanie prostsze. Co jednak ważne, należy pamiętać o ich właściwym przygotowaniu oraz zabezpieczeniu. Nie wolno zapominać także o tym, aby sięgnąć po nie dopiero wówczas, gdy nastąpi kryzysowa sytuacja. Jeśli chcemy być bezpieczni, powinniśmy mieć w domu:
-zapasy żywności;
-źródła światła;
-źródła energii;
-filtr do wody;
-akcesoria pozwalające nam na łączność z innymi;
-kopie ważnych dokumentów;
-odpowiednie ubranie dla wszystkich członków rodziny;
-palnik turystyczny;
-podstawowy zestaw higieniczny;
-koc/śpiwór/folię ratowniczą;
-worki na śmieci, w których będziemy mogli zbierać odpadki;
-przedmioty, które niezbędne są z uwagi na szczególne potrzeby.

Żywność
Wybierać należy taką, która jest łatwa w przechowywaniu, a jednocześnie ma naprawdę długi termin przydatności do spożycia. Świetnie sprawdza się żywność liofilizowana, której wybór jest obecnie ogromny. W zapasach żywności nie powinno zabraknąć suchego pieczywa, a także wody w pięciolitrowych butelkach. Przyjmuje się, że na jedną osobę powinna przypadać jedna butelka wody. UWAGA: konserwy czymś trzeba otworzyć. W związku z tym nie można zapomnieć o otwieraczu. Dobrym wyborem jest także zakup zestawu naczyń turystycznych. Przydać może się również palnik, z pomocą którego zagotujemy wodę.

Źródła światła
Najlepiej sprawdzi się latarka energooszczędna. Sprawdzi się dobrze również lampa naftowa, elektryczna bądź świecowa, którą wykorzystamy do oświetlania pomieszczeń. Zawsze warto mieć w domu także zestaw przynajmniej kilku świec.

Źródła energii
Koniecznie trzeba mieć ze sobą ładowarkę do telefonu. Jeśli chcemy czuć się naprawdę bezpiecznie, powinniśmy zaopatrzyć się w zapasowe baterie. Przyda się także powerbank. UWAGA: pamiętać należy o regularnym ładowaniu baterii, a także powerbanka. Jeśli chcemy mieć działającą lodówkę, powinniśmy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy. Aby jednak działał, niezbędny będzie odpowiedni zapas paliwa.

Filtry do wody
Przydadzą się, jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mieli dostępu do czystej wody. Dostępne bowiem obecnie w sprzedaży filtry do wody pozwalają na spożywanie nawet brudnej wody. Działają one tak, że skutecznie usuwają wszelkie bakterie, wirusy, a nawet rozmaite zanieczyszczenia chemiczne. W przypadku powodzi taki filtr do wody może okazać się niezwykle cenny.

Odpowiednie ubranie
Domowy zestaw survivalowy powinien obejmować zapasowe ubranie zarówno cieplejsze, jak i chroniące przed deszczem. Co ważne, uwzględniamy każdego członka rodziny. W zestawie ratunkowych powinien znaleźć się również śpiwór, koc. Dobrym wyborem jest folia ratunkowa, która zapewni pożądane ciepło, a zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Można kupić za zaledwie parę złotych w każdej aptece.

Podstawowy zestaw higieniczny
W takim zestawie nie powinno zabraknąć papieru toaletowego, podpasek/tamponów dla kobiet, chusteczek nawilżanych. Dołączyć można do niego specjalne środki do dezynfekcji rąk, którymi szybko i bez dostępu do wody umyjemy ręce. Przyda się mydło, suchy szampon do włosów. Koniecznie trzeba zadbać również o podstawowe materiały opatrunkowe: wodę utlenioną, plastry, bandaże. Dzięki nim bez trudu opatrzymy ewentualne rany.

Przedmioty, które niezbędne są z uwagi na szczególne potrzeby
Jeśli mamy w rodzinie dzieci, osoby starsze bądź zwierzęta, musimy pamiętać o ich potrzebach. Warto w domowym zestawie ratunkowym mieć karmę dla psów, niezbędne leki, mleko dla małych dzieci. Jeśli ktoś z naszych bliskich choruje na chorobę przewlekłą, musimy pomyśleć o zapasie leków.

Autor artykułu
bron.pl specjalistyczny sklep internetowy, oferujący szeroki wybór noży i akcesoriów do survivalu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x