Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dopasuj i pomaluj używany kominek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Myślisz, że dopasowanie i pomalowanie starego kominka to wyzwanie nie do przejścia? W prosty sposób pokażemy ci jak bardzo się mylisz. Kominki dziś i kiedyś to dwa zupełnie odrębne światy. Większość z nas korzysta ze zdobycz technologicznych umieszczając w swoich domach elektryczne kominki, zupełnie nie podobne klimatem do tych sprzed lat. Oczywiście w sklepach można także nabyć kominki przypominające zeszłą epokę, ale na pozór jest to tylko wygląd „przypominający” i daleko im do pożądanego klimatu. Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup starego używanego kominka – często z epoki wiktoriańskiej – z pewnością zastanawialiśmy się jak go dopasować do naszego domu, tak by nie psuł obowiązującej obecnie aranżacji. Bardzo często do czynienia mamy z kafelkowym tłem lub mnogą ilością żeliwnych wkładów. Jeżeli dane kafelki nam nie odpowiadają, można w łatwy sposób pomalować je w bardziej odpowiedni kolor. Warto mieć także przy sobie wymiary istniejącego otworu, gdyż kominek kominkowi nie równy, a przecież nie chcielibyśmy być świadkami przykrych rozczarowań.

 

Co będzie nam potrzebne do przemalowania obecnego – często paskudnego – wyglądu kominka? Z całą pewnością warto zaopatrzyć się w zmywacz do kafli ( detergen i szmatka), podkład do kafli, specjalną farbę do kaflidwa, małe wałki i tacki, taśmę maskującą o małej przyczepności, wodoodporny papier ścierny. Zaopatrzeni w sprzęt zabierzmy się do pracy. Najpierw starannie wyczyśćmy kafle – te które nie będą malowane warto przysłonić uprzednio kupiona taśma kaflową. Następnie nakładamy na wałek cienką warstwę podkładu do kafelków, jeżeli wzór nie zostanie do końca przykryty warto zastosować podkład dwukrotnie, jednak dopiero po ówczesnym wyschnięciu pierwszej partii. Następnie nałóżmy farbę i pozostawmy do wyschnięcia – czasami warto przeszlifować wodoodpornym papierem ściernym.

Jak dopasować kominek? Najpierw upewnijmy się, że otwór jest dostatecznie szeroki dla naszego kominka – warto upewnić się także czy cały zestaw jest kompletny. Dzięki temu bez problemu dopasujemy go do wykonanej przestrzeni w naszym domu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x