Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dopływ wody w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dopływ wody w łazience to kluczowa kwestia dla każdego z nas. Z chwilą powstania nowej łazienki musimy zastanowić się nad kwestią w jaki sposób będzie dopływać do nas woda. Istnieją naprawdę różne metody dopływu wody, a my postaramy się przedstawić kilka z nich – każdy sposób ma różny system i inne elementy. Pole wyboru mamy naprawdę ogromne, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W tym celu możemy wykorzystać rury z polipropylenu, rury z PCV i CPCW oraz system rur z PE-X oraz wielowarstwowych PB. Ostatnią propozycją są rury miedziane.

Jeżeli szukamy najtańszego rozwiązania powinniśmy zwrócić uwagę na rury polipropylenu, gdyż są najtańsze w instalacji. Z łatwością poradzą sobie w warunkach umiarkowanych – w przypadku wysokiej temperatury rury wydłużają się, dlatego do instalacji przepływu gorącej wody można użyć wkładki z aluminium lub włókna szklanego. Każdą z rur połączymy poprzez zgrzewanie i jest to dość czasochłonne zajęcie – z chwilą, gdy rur jest całkiem sporo, wzrasta ryzyko wystąpienia nieszczelności. Podobne właściwości i cechy mają rury z PCV i CPCW, choć z pewnością są nieco bardziej wytrzymalsze – niestety, ale też i droższe. System rur z PE-X są z pewnością dużo droższym rozwiązaniem, ale też i bardziej skutecznym. W przypadku zastosowania tego typu rur nie trzeba używać różnych kształtek czy kolanek, gdyż można je umiejętnie wygiąć – dzięki temu montaż tych rur jest o wiele szybszy. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak umówienie nas z odpowiednim specjalistom, który posiada papiery do tego rodzaju instalacji – w znacznej mierze podniesie to koszta instalacji.

Najbardziej uniwersalne – przez wielu uważane za najlepsze – są rury miedziane. Jest to także najdroższy sposób instalacji przypływu wody. Miękkie stosowane są w instalacjach o średnicy 22 mm. Plusem tego rodzaju rur jest swobodne wyginanie, łatwiejszy montaż oraz mniejsza liczba połączeń. Trzeba jednak uważać, gdyż rury miedziane można bardzo łatwo uszkodzić, szczególnie przy nieumiejętnym montażu. Najczęstszą techniką łączenia rur miedzianych jest lutowanie, choć w sklepach możemy nabyć specjalne złączki.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x