Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Doprowadzenie rur w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Prosta czynność z pozoru może dać się nam we znaki i narobić naprawdę wielu kłopotów. Doprowadzenie rur w łazience nie jest trudną czynnością, jednak z pewnością należy odznaczyć się umiejętnością planowania, gdyż nie możemy zapomnieć, że kupione akcesoria sanitarne, muszą być podłączone do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jest to obowiązek każdego remontującego, gdyż bez umiejętnego planowania prace remontowe będę przebiegały niezwykle wolno i mało skutecznie. Samo doprowadzenie rury z wodą może być w miejscu przez nas wcześniej przyjętym – obowiązuje tutaj dowolność pomysłów. Można tego dokonać, dzięki temu, że mają stosunkowo niewielką średnicę około 20 milimetrów. Dlatego doprowadzenie ich do wcześniej zamierzonego miejsca na ogół jest prostą i łatwą czynnością, która nie sprawia wiele problemów.

Niezwykle ważna jest w tym wypadku estetyka, gdyż mimo dowolnej możliwości prowadzenia rur, warto by je stosunkowo dobrze ukryć, tak by stały się niewidoczne dla potencjalnego oglądającego – rury z powodzeniem można ukryć w podłodze, lub ściankach – na suficie będą widoczne. Kolejnym niezwykle ważnym elementem każdej łazienki są rury kanalizacyjne – to tutaj możemy mieć najwięcej problemów. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na odległość dzielącą przybory sanitarne od pionu kanalizacyjnego. Trzeba uważać, gdyż w tym wypadku ważne jest zachowanie odpowiedniego spadku rur, aby ścieki mogły swobodnie odpływać – musi odpływać prawidłowo grawitacyjnie oraz musi być dobrze napowietrzana.

Spadek rur kanalizacyjnych powinien wynosić nie więcej niż 2,5 procent. Problem może nastąpić z chwilą, kiedy przekonamy się, że odcinek rury łączący urządzenie sanitarne z pionem jest dłuższe niż przewidywaliśmy – dlatego tak ważne jest robienie różnorakich pomiarów i wyliczeń. W niektórych wypadkach trzeba aby zachować spadek trzeba będzie wykuć odpowiedni fragment w pobliżu podłogi lub ustawić np. brodzik na stosownym podwyższeniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x