Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Drewniana podłoga w twojej łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wybór podłogi w łazience nie należy do łatwych, szczególnie wtedy gdy chcemy iść krok w krok z najnowszymi trendami. Czy zastanawiałeś się już nad tym co będzie położone w twojej łazience? Warto rozpatrzyć opcję położenia na podłogę drewna. Jednak jest to rozwiązanie dla bardzo odważnych, gdyż drewniana podłoga w pomieszczeniu narażonym na częsty kontakt z wodą wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. W innym wypadku, podłoga, która chcemy by dodawała uroku i piękna naszemu wnętrzu, będzie je wręcz oszpecać.

Jeśli zatem już zdecydowaliśmy, że ma to być drewno powinniśmy wybrać takie, które charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć. Takie deski na pewno będą nam służyć dłużej. Ważne jest także zwracanie szczególnej uwagi na to by podłoga nie była zachlapana. Nie można wręcz dopuścić do tego by woda, która przez przypadek mogła się rozlać, nie została starta od razu. A jak można dodatkowo zabezpieczyć taką podłogę? W każdym wypadku możemy pomalować ją specjalnym lakierem poliuretanowym bądź uretanowym. Jednak po zastosowaniu takiego zabiegu, tym bardziej powinno uważać się na zachowanie bezpieczeństwa w łazience, gdyż w kontakcie z wodą zrobi się bardzo śliska.

To już od nas zależy jaki typ wykończenia będzie nam odpowiadał najlepiej. Wyżej wspomniano o pomalowaniu jej lakierem poliuretanowym stosowanym do wykończenia, jednak istnieje jeszcze inny sposób. Podłogę drewnianą możemy także konserwować olejem. Taka olejowana posadzka wygląda znacznie nowocześniej, jednak ciężko o to by zawsze wyglądała pięknie. Należy zatem do tych rodzajów podłóg mniej praktycznych. Jeżeli zależy nam na tańszym wykończeniu podłóg, będziemy musieli zrezygnować z takiego rozwiązania, gdyż nie należy ona do najtańszych. Jednak producenci podłóg zadbali o to by każdy znalazł coś dla siebie. Tak więc możemy zrobić podłogi tanio i praktycznie, bądź drożej ale z naprawdę dużym efektem końcowym. Drewniana podłoga wymaga poświęcania jej czasu, jednak po wszystkich zabiegach, których jej zafundujemy odwdzięczy się wspaniałym wyglądem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x