Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Drewniane deski podłogowe w domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Podłogi drewniane z całą pewnością są bardzo eleganckim i praktycznym rozwiązaniem – któż nie chciał by ich mieć we własnym domu? Zastosowań znajdziemy naprawdę wiele, gdyż pasując do każdego pomieszczenia w domu. W przypadku starych domów, większość z nich ma drewniane podłogi, które być może są w dobrym stanie. Jeżeli właśnie kupiliśmy taki dom, to być może mieliśmy na tyle szczęścia by zastosowane tam drewniane podłogi były w dobrym stanie i nadawały się do codziennego użytku. Jeżeli nie są z pewnością można jest stosownie odrestaurować.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę istnieje wiele różnych sposobów wykończenia desek podłogowych, które w swoim założeniu mają przywrócić im pierwotny wygląd. Z pewnością wyszlifowanie ich do suchego drewna jest bardzo ciężkim zajęciem i wymaga od nas sporej ilości czasu. W zamian za poświęcony czas uzyskujemy niezwykle naturalne wykończenie, które możemy na koniec zabarwić przezroczystym lakierem w dowolnym odcieniu. Dla osób mniej wymagających, a co za tym idzie bardziej leniwych stworzono specjalną farbę do podłóg o nowej gamie kolorów. Farba ta może być nakładana bezpośrednio na niecyklinowane deski podłogowe. Z pewnością jest to jedna z najszybszy metod i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Trzeba pamiętać jednak, że tego rodzaju metoda pozostawia nieprzezroczyste wykończenie, w związku z czym nie będzie widać słojów drewna, które tak naprawdę wyglądają bardzo efektownie.

Plusem stosowania wyżej wymienionej metody jest z pewnością możliwość dekoracji wzoru lub danego motywu na naszej podłodze. Jeżeli więc stoimy przed naprawą desek podłogowych, powinniśmy zaopatrzyć się w narzędzia i materiały, które pomogą uporać się nam z nagromadzonym problemem. Warto więc zaopatrzyć się w młotek, tępe dłuto i kombinerki, wbijak do gwoździ oraz ćwiek.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x