Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Drewniane sash windows – okna w stylu angielskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Drewniane sash windows - okna w stylu angielskim

Wykończenia wnętrz w stylu angielskim opierają się na prostocie, harmonii i ponadczasowych dodatkach. Jednak prawdziwie angielski styl to nie tylko odpowiedni rodzaj tkanin, mebli i detali wykończeniowych, ale również okna. Drewniane sash windows pojawiają się już zarówno w domach angielskich, jak i polskich.

 

  1. Czym są drewniane box sash windows?

  2. Okna angielskie – typowe mechanizmy

  3. Polski producent okien angielskich

 

Okna angielskie łatwo rozpoznać, ponieważ charakteryzują się odmiennym od zazwyczaj stosowanego w Polsce sposobem otwierania. Drewniane box sash windows to głównie okna przesuwne, które otwiera się przez przesuwanie skrzydeł w pionie lub poziomie.

 

Czym są drewniane box sash windows?

 

Okno typu sash, nazywane też oknem z zawieszonym skrzydłem, to typowy dla wykończenia domów angielskich styl okien. Cała konstrukcja składa się najczęściej z kilku (lub jednego) oszklonych i ruchomych paneli i ramy okiennej. Wspólnie tworzą zestaw zamknięty w „skrzynce”, po bokach której znajdują się sprężyny lub siłowniki, odpowiadające za ruch poszczególnych skrzydeł w wybraną stronę – pionowo lub poziomo. Dla ustabilizowania całej konstrukcji, a także dla podniesienia jej walorów estetycznych, poszczególne szyby w ramach jednego skrzydła oddziela się często szprosami, czyli cienkimi listewkami.

 

Okna angielskie – typowe mechanizmy

 

Producent okien drewnianych ma do wyboru kilka mechanizmów, które pozwalają na swobodne użytkowanie okien angielskich. Drewniane sash windows umieszczone są w znajdującej się z boku skrzynce. W jej wnętrzu znajdują się mechanizmy ułatwiające obsługę okna oraz uniemożliwiające jego opadanie, jeśli wybrany został wariant otwierany pionowo. Do najczęściej stosowanych mechanizmów należą ciężarki i sprężyny, a w modelach nowocześniejszych, przeciwwagi spiralne. Pierwszy rodzaj mechanizmu działa na zasadzie zachowania równowagi między ciężarem skrzydła a umieszczonym w skrzynce ciężarkiem, który nie pozwala na osuwanie się skrzydła, kiedy zostanie ono otwarte. Pozostałe dwa mechanizmy również umieszcza się w bocznej skrzynce, jednak wykorzystują one kombinację sprężyn, taśm, wciągników i prowadnic, dzięki którym skrzydła okienne utrzymują się w swojej pozycji i nie zamykają się samoistnie.

 

Polski producent okien angielskich

Okna angielskie nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce, jednak na rodzimym rynku można znaleźć producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu właśnie takich okien. Polski producent okien Londyn świadczy pełen zakres usług, od doradztwa, przez pomiar, produkcję i montaż zgodny ze sztuką budowlaną.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x